شهرری در روز میلاد منجی عالم بشریت غرق در شادی شد

شهرری در روز میلاد منجی عالم بشریت غرق در شادی شد


به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرری هر سال در شب و روز نیمه شعبان سالروز میلاد مسعود حضرت ولیعصر (عج) حال و هوای دیگری پیدا می کند و جوانان و دوستداران اهل بیت (ع) با چراغانی کردن و آذین بندی محلات، خیابان ها، میادین و بوستان ها، نصب پرچم های رنگارنگ، ورودی و خروجی های شهر طراوت تازه ای به چهره و هوای محلات و کوی و برزن می دهند که نشان از عشق و ارادت شان به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) است.
خیابان های اصلی این شهر که وعده گاه همیشگی مردم این دیار در نیمه شعبان است، امسال نیز همچون سنوات گذشته با همکاری و مشارکت مردم و جوانان آذین بندی و تزیین شده و مسیرهای منتهی به حرم عبدالعظیم (ع) غرق در نور و شادی است.
ایستگاه های صلواتی پخش شربت، چای، برگزاری مراسم مولودی، نورافشانی، اجرای گروهی موزیک های سنتی به صورت زنده، توزیع شکلات، نقل و شیرینی، دود کردن اسپند در هر محله از این شهر به مناسبت میلاد بزرگ منجی عالم بشریت، جلوه ای دیدنی به قبله تهران بخشیده است.
چراغانی صحن و شبستان های حرم عبدالعظیم (ع) و خیابان های منتهی به آستان از روزهای گذشته آغاز شده و پرچم های لبیک یا مهدی موعود(ع) در شهرری برافراشته شده است.
بخش های مختلف آستان مملو از جمعیت عظیمی از زائران ایرانی و غیر ایرانی است و امسال برنامه ریزی جهت پذیرایی و استقبال از زائران و مجاوران با اجرای برنامه های مختلف جشن و خدمات اجتماعی و رفاهی صورت گرفته است.
محمد بن الحسن روز جمعه نیمه شعبان 255 هجری قمری در خانه امام حسن عسکری(ع) و نرجس خاتون به دنیا آمد.
کنیه ‌های آن حضرت عبارتند از ابوالقاسم، هم کنیه پیامبر(ص)، ابوعبدالله، اباصالح، و دارای بیش از 300 لقب از جمله مهدی، منصور، قائم، حجت‏ الله، صاحب‏‌الامر، خلف صالح، بقیه الله، منتقم، موعود، خاتم ‌‏الاوصیا، داعی، باسط، ثائر، صاحب‌‏الزمان، خلیفه الرّحمان، برهان، سید و منتظر است.
یگانه منجی عالم بشریت به دور از نگاه ماموران حکومتی عباسیان پس از تولد، حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری(ع) به صورت نیمه مخفی زندگی کرد و در این زمان پدرش، آن حضرت را به بزرگان شیعه معرفی کرد تا در مساله امامت در زمان غیبت دچار اختلاف نشوند.
پس از شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) در سال 260 هجری قمری، غیبت صغری آغاز شد و تا سال 329 هجری قمری ادامه پیدا کرد. در این دوره حضرت مهدی(عج) از طریق چهار نایب به اداره امور مردم می پرداخت و سپس غیبت کبری آغاز شد.
طبق اسناد و احکام دین اسلام پس از ظهور امام زمان(عج)، حکومت واحد جهانی با محوریت عدل و داد در جهان تشکیل خواهد شد.
6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس