شهرری میزبان هیات های عزاداری مسلمیه است

شهرری میزبان هیات های عزاداری مسلمیه است


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی آستان مقدس عبدالعظیم(ع)، بنا به سنت دیرینه جمعی از هیات های عزاداری از سراسر کشور در ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل(ع) به مدت سه شب ( 27، 28 و 29 مرداد ماه ) در قالب دسته های عزادار به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) مشرف شده و به برگزاری مراسم عزاداری می پردازند.
در این سه شب دسته های سینه زن در صحن های حرم مطهر تجمع کرده و مراسم باشکوهی را به یاد نخستین شهید واقعه جانسوز کربلای حسینی برپا می کنند.
آستان مقدس عبدالعظیم(ع) طبق سنوات گذشته در آستانه فرارسیدن ایام مسلمیه، با انجام تمهیدات لازم برای برگزاری این مراسم در حرم مطهر و همچنین تجهیز واحدهای مختلف از جمله انتظامات، دفاتر خدمات زائر، امور فنی، دارالشفای کوثر، اماکن متبرکه و روابط عمومی آمادگی های لازم را برای حضور هیات های عزادار و عاشقان اهل بیت فراهم کرده است.
مسلم بن عقیل(ع) از آل ابوطالب، پسرعموی امام حسین(ع) که هنگام قیام عاشورا سفیر او در کوفه بود.
مسلم در برخی فتوحات مسلمانان و نیز در جنگ صفین حضور داشت. او به نمایندگی از امام حسین(ع) به کوفه رفت تا اوضاع آنجا را به امام حسین(ع) گزارش دهد که اگر کوفیان در دعوت خویش مصر و صادق هستند، امام به آنجا برود.
وی در گزارشی به امام(ع)، از آمادگی کوفیان خبر داد. با نصب عبیدالله بن زیاد به حکومت کوفه و ترس و هراس کوفیان از او، آنان به ناگاه از اطراف مسلم پراکنده شدند. مسلم دستگیر شد و در روز عرفه (سال ۶۰ قمری) به دستور عبیدالله به شهادت رسید.
مراسم سنتی «مسلمیه» همه ساله در شهرری برگزار می شود و جمعی از هیات های کشور و شهر تهران در ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل (ع) فرستاده امام حسین (ع) به شهر کوفه، به مدت سه شب در قالب دسته های عزاداری در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) تجمع می کنند.
6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس