طرح برخورد با تخلفات حادثه ساز در تهران اجرا می شود

طرح برخورد با تخلفات حادثه ساز در تهران اجرا می شود


به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی روز سه شنبه در نشست رسانه ای با اصحاب رسانه افزود:این طرح با هدف ارتقا انضباط اجتماعی اجرایی می شود .
وی ادامه داد: برخورد با متخلفان حادثه ساز در 4 ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 12 درصد افزایش داشته است و باید در این خصوص کار بیشتری شود.
به گفته رئیس پلیس پایتخت، تلفات جانی حوادث رانندگی نیز در 4ماهه ابتدایی امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد و در حوزه مجروحین 11 درصد کاهش داشته است.
سرداررحیمی همچنین گفت: افسران جریمه ما رتبه بندی و در صورت مرتکب شدن تخلف با آنها برخورد قانونی می شود.
وی ادامه داد:تمامی جریمه های اعمال شده توسط ماموران راهور به صورت تک به تک بررسی شود.

* برخورد با تخلفات شبانه
سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود از برخورد پلیس با تخلفات شبانه در معابر تهران از هفته آتی خبر داد و گفت: در این طرح از تمام ظرفیت پلیس استفاده می شود و بازه اجرایی آن از ساعت 10 شب تا 3 صبح خواهد بود.
رئیس پلیس پایتخت تردد و ویراژ موتورسیکلت های سنگین را موجب سلب آرامش شهروندان عنوان کرد و افزود: در این راستا طرح برخورد با این تخلف نیز از هفته آینده اجرا و نسبت به برخورد قانونی با آنها اقدام می شود.
به گفته سرداررحیمی، این نوع از تخلف بیشتر در روزهای پنجشنبه و جمعه در معابر بزرگراهی انجام می شود که در این زمینه تدابیر ویژه ای اندیشیده شده است.

* آموزش ویژه برای رانندگان سرویس مدارس
رئیس پلیس پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که مراقبت و محافظت از دانش آموزان وظیفه پلیس است و در این راستا آموزش رانندگان متقاضی سرویس مدارس به صورت ویژه ای در دستور کار است.
به گفته او، ۲۵ هزار سرویس مدرسه در شهر تهران در سال تحصیلی گذشته خدمت رسانی می کردند که از این تعداد ۱۶ هزار تاکسی و شخصی و ۹ هزار ون و مینی بوس بود.
سردار رحیمی ابراز امیدواری کرد که با تدابیر اتخاذ شده مشکلات این حوزه به کمترین حد ممکن برسد.

* تشکیل واحد ویژه رسیدگی به اعتراضات وسایل نقلیه توقیفی در دهه ولایت
به گفته رئیس پلیس پایتخت گفت که 10 مرکز رسیدگی به اعتراضات جریمه ها در تهران وجود دارد و حتی به جریمه هایی که از طریق دوربین ثبت می شود هم رسیدگی می شود.
وی ادامه داد: به مناسبت هفته ولایت(31 مرداد تا 8 شهریور) طرح تقسیط و تسهیل در امر ترخیص وسایل نقلیه ای که بیش از یک میلیون جریمه دارند، انجام می شود.
سردار رحیمی با بیان اینکه طبق آمار ۱۵ هزار خودرو و ۲۰ هزار موتور سیکلت با بیش از یک میلیون جریمه توقیف شده اند، خاطرنشان کرد: واحد ویژه رسیدگی به اعتراضات در ستاد ترخیص تشکیل و با اخذ یک سری تعهدات و تقسیط جریمه ها سعی می شود در این خصوص به رانندگان متخلف کمک شود.
وی ادامه طرح را منوط به بازخورد آن از سوی شهروندان دانست.
سردار رحیمی در خصوص خسارات ایجاد شده برای خودروهای توقیفی در پارکینگ‌ها نیز گفت: تمام پارکینگ ها به راننده ها رسید می‌دهند و اگر در زمان توقیف خودرو، خسارتی به وسیله نقلیه وارد شود، صاحب پارکینگ باید خسارت را پرداخت کند.

* 2 سال حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
رئیس پلیس تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود از برخورد قاطع ماموران راهور با رانندگانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودروی خود می کنند خبر داد و گفت: طبق قانون این افراد از 6 ماه تا 2 سال به حبس محکوم می شوند.
تهرام/9343/3225 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس