طرح ترافیک نمایندگان مجلس حذف شد

طرح ترافیک نمایندگان مجلس حذف شد


به گزارش ایرنا محسن پورسید آقایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: هیچ نماینده مجلس یا ژن خوبی طرح ترافیک دریافت نکرده و اسامی نمایندگان مجلس که از طرف مدیران مسئول رسانه ها معرفی شده بود به درخواست خودشان حذف شد.
وی در خصوص ارائه طرح به فرزندان نمایندگان مجلس نیز تصریح کرد: همه این افراد از رسانه ها نامه خبرنگاری داشتند و پس از انتشار اسامی دریافت کنندگان طرح ترافیک خبرنگاری به همه اسامی منتشر شده در رسانه ها، شبکه های اجتماعی و حتی شایعه ها و گزارش های غیررسمی رسیدگی شد.
پورسیدآقایی افزود: از مجموع دو هزار و 240 طرح ترافیک حدود 100 نام در گزارش های غیررسمی انتشار یافت که در نهایت با بررسی های صورت گرفته مشخص شد 24 نفر خبرنگار نبودند.
وی با بیان اینکه طرح این افراد باطل شد گفت: این افراد خبرنگار نبودند اما در بخش های مختلف رسانه ها فعالیت می کردند.
معاون شهردار تهران در خصوص چرایی منتشر نکردن نام رسانه ها نیز اظهارداشت: این کار شدنی نبود زیرا به محض اعلام نام رسانه ها مقایسه در خصوص تعداد سهمیه های اختصاص یافته صورت می گرفت.
به گزارش ایرنا ششم تیرماه امسال اسامی خبرنگارانی که طرح ترافیک گرفته بودند در سامانه شفافیت شهرداری( shafaf.tehran.ir) منتشر شد که بازتاب های وسیعی پیدا کرد زیرا اعلام شد برخی نمایندگان مجلس و نیز فرزندان این نمایندگان نیز با عنوان خبرنگاری طرح ترافیک گرفته اند.

**رابطه ام با شورا خوب است
پورسیدآقایی همچنین در واکنش به موضوع پاسخ به تذکر محمد علیخانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و حواشی مربوط به آن گفت: رابطه ام با اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای شهر بسیار خوب است، تذکرها و سوال های آنها را به صورت مکتوب پاسخ می دهم اما موضوع مطرح شده از سوی علیخانی تذکر و سوال نبود.
وی افزود: اینکه کسی در قالب تذکر حکم قطعی صادر کند درست نیست و به دلیل آنچه غیر از این موضوع در افکار عمومی مطرح شد مجبور به پاسخ در افکار عمومی شدم اما این روند دائمی نیست.

به گزارش ایرنا اوایل مردادماه جاری علیخانی عضو شورای شهر خطاب به محسن پورسیدآقایی مبنی بر آنچه قرارداد یکصد میلیون تومانی با مرکز افکارسنجی ایسپا درمورد طرح ترافیک خواند تذکر داد و گفت: برای گزارش 20 صفحه ای، قراردادی بدون طی تشریفات قانونی و برخلاف آیین نامه معاملات شهرداری در معاونت حمل و نقل و ترافیک به مبلغ یک میلیارد ریال منعقد شده است.
پس از آن پورسیدآقایی به این سخنان واکنش نشان داد و در نامه ای که در اختیار رسانه ها قرار گرفت این مطالب را کذب خواند که اعضای شورای اسلامی شهر نسبت به این واکنش این مقام شهرداری اعتراض کردند و به معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تذکر دادند.

**۶۷ میلیارد تومان درآمد طرح ترافیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین بااشاره به اینکه تاکنون حدود ۶۷ میلیارد تومان درآمد در نتیجه اجرای طرح ترافیک جدید حاصل شده اظهارداشت: بیش از ۱۰ میلیارد تومان از این درآمد به مترو و بخشی به اتوبوسرانی تزریق و از ابتدای امسال تاکنون ۴۲ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده است.
وی میزان درآمد سالانه شهرداری تهران از طرح ترافیک را حدود ۲۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

**موتورهای کاربراتوری، انژکتوری می شوند
وی با بیان اینکه تبدیل موتورهای کاربراتوری به انژکتوری کمتر از یک میلیون تومان هزینه دارد گفت: تا ابتدای آبان امسال حدود ۵۰ موتور کاربراتوری به انژکتوری تبدیل خواهد شد و از ابتدای آبان ماه این طرح برای همه موتورهای کاربراتوری اجرا می شود.
پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: این اقدام در کاهش آلودگی هوا تاثیر دارد.
وی با اشاره به طرح شهرداری برای کاهش آلودگی هوای پایتخت اظهارداشت: اجرای این طرح حدود هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون شهردار تهران همچنین با اشاره به نظریه توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی (TOD) یادآور شد: شهر تهران نیازمند تغییر رویکرد جدی است.
به گفته پورسیدآقایی طرح تفصیلی پایتخت در حال بررسی است و طرح جدید بر توسعه پیاده راه ها و باریک شدن خیابان ها متمرکز است.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح کاهش از ابتدای آبان ماه اظهارداشت: با توجه به اینکه ۷۰ درصد آلودگی ناشی از حمل و نقل عمومی و ۳۰ درصد ناشی از سایر منابع است، در اولین گام دریافت تاییدیه معاینه فنی سخت گیرانه تر و معاینه فنی برتر نیز راه اندازی شد.
وی گفت: از ابتدای آبان ماه سطح اجرای معاینه فنی برتر به کل شهر تهران گسترش پیدا می کند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران خاطرنشان کرد: از ابتدای آبان ماه طرح کاهش در ۲۴ ساعت شبانه روز و کل سطح شهر تهران اجرا می شود.
به گفته وی خودروهای فاقد معاینه فنی ۴۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

**مزایده طرح پارک حاشیه ای هفته آینده
وی با اشاره به انتشار مزایده تجهیز، نگهداری و بهره برداری از طرح پارک خودرو حاشیه خیابان ها در هفته آینده اظهارداشت: روش های مختلف اجرای این طرح مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و این طرح به صورت پایلوت (نمونه) در منطقه ۲ اجرا خواهد شد.
پورسیدآقایی درخصوص ارقام منتشر شده درباره درآمد شهرداری تهران از محل پارک حاشیه ای نیز گفت: رقم های هفت هزار میلیارد تومان و ۱۰ هزار میلیارد تومان درباره درآمد شهرداری تهران از پارک حاشیه ای درست و امکان پذیر نیست.
معاون شهردار تهران با اشاره به زندگی دو میلیون خانواده در تهران افزود: تقسیم این رقم ها بر تعداد خانواده به معنای آن است که هر خانوار سالانه حدود چهار میلیون تومان باید پول پارک پرداخت کند.
وی پیش بینی کرد که تا دو سال آینده بتوان از حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار جای پارک عوارض دریافت کرد که حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان درآمد برای شهرداری داشته باشد.
پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران به دنبال درآمدزایی از پارک حاشیه ای نیست بلکه به دنبال استفاده کمتر مردم از خودرو شخصی است.
وی همچنین گفت: مطالعات مربوط به محدودیت پلاک گذاری خودروها در تهران انجام می شود.

**هیات علمی هستم و دوشغله
پورسیدآقایی در ادامه درخصوص دو شغله بودن خود گفت: براساس قانون اساسی اعضای هیات علمی استثنا و مجاز به دوشغله بودن هستند.
وی ادامه داد: بیش از ۱۵ سال است که هیات علمی هستم و نامه ماموریت من در شهرداری به دانشگاه ارسال شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران افزود: در زمان حضور در شرکت رجا و راه آهن نیز عضو هیات علمی بودم.

تهرام/9353/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس