طرح حمایت از مدارس کم برخوردار تهران تابستان اجرا می شود

طرح حمایت از مدارس کم برخوردار تهران تابستان اجرا می شود


به گزارش روز شنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مرتضی توکلی با اشاره به فعالیت بیش از 4هزار مدرسه با جمعیت دانش آموزی بیش از یک میلیون نفر اظهار داشت: دانش آموزان حدود پانزده درصد از شهروندان تهرانی را شامل می‌شوند.
وی گفت: با توجه به اهمیت نقش مدارس در توسعه و تعمیق ارزش ها و هنجارهای فرهنگی در جامعه شهری و اجتماعی شدن دانش آموزان، طرح حمایت از مدارس در زمینه های مختلف یکی از سیاست های کلان شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و شهرداری تهران است.
مدیرکل آموزش و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران افزود: این طرح بر اساس دستورالعمل مصوب کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر از سال 91، اجرا می شود و امسال نیز با همکاری و تامین اعتبار از سوی مناطق 22گانه شهرداری با اعتبار بیش از 300 میلیارد ریال در مدارس تحت پوشش مناطق 19گانه آموزش و پرورش شهر تهران و ناحیه یک و 2 شهرری اجرا می شود.
توکلی با اشاره به اقدامات اجرایی طرح حمایت از مدارس در سه سر فصل عمرانی، تجهیزی و برنامه‌ای اظهار داشت: در این طرح فعالیت های عمرانی متنوع از جمله کمک به مقاوم سازی مدارس در برابر زلزله، کمک به تعمیر و نگهداری ساختمان و تأسیسات و تجهیزات مدارس، رنگ آمیزی و زیباسازی بصری، تعمیر آبخوری و سرویس های بهداشتی، بهسازی آسفالت، ایزوگام پشت بام و… در سطح مدارس فرسوده یا نیازمند بازسازی صورت می گیرد.
به گفته توکلی، در طول سال جاری برای رفاه حال دانش آموزان و کمک به ارتقای سطح آموزش مدارس، فعالیت های تجهیزی نیز در قالب محورهای فرهنگی، علمی- آموزشی، اداری، ورزشی و سلامت از سوی ادارات آموزش و مشارکت های اجتماعی مناطق 22 گانه و با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش مناطق اجرا خواهد شد.
وی تاکید کرد: امسال برای ارتقای اخلاق شهروندی و آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان، 40 درصد از بودجه طرح حمایت از مدارس به اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی – هنری و در راستای ایمن سازی اجتماعی، ارتقای سطح فرهنگ و اخلاق شهروندی اختصاص یافته است.
مدیرکل آموزش و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، فعالیت های برنامه‌ای را شامل همکاری‌ در برنامه های آموزشی، مناسبتی، فرهنگی و جلب مشارکت‌ دانش آموزان در فعالیت های اجتماعی مهارت پایه عنوان کرد و افزود: جهت گیری و رویکرد قالب در فعالیت های برنامه ای کمک به توانمندسازی و ایمن سازی دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی است به نوعی پیشگیری اجتماعی با استفاده از ظرفیت گروه‌ها و پایگاه‌های مردم‌نهاد و سازمان‌های دولتی و غیردولتی مورد تایید آموزش و پرورش و شهرداری تهران از جمله رویکردهای جدید ما به شمار می رود.
توکلی، سقف اعتبار تخصیص یافته برای هر مدرسه در حوزه عمرانی و تجهیزی را تا 300 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: هر ساله اداره کل آموزش و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران به عنوان دبیرخانه مرکزی، شیوه نامه طرح حمایت از مدارس را تدوین و به مناطق 22گانه ابلاغ می کند.
وی، ایجاد الگوی مدیریت واحد و عادلانه برای ارائه و ارتقای سطح خدمات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بهداشتی به دانش آموزان، همکاری با آموزش و پرورش در تجهیز، بهسازی، ایمن سازی و ارتقای کیفیت محیطی و بازسازی مدارس و توسعه همکاری شهرداری و آموزش و پرورش برای آموزش حقوق و تکالیف شهروندی به دانش آموزان و فرهنگیان را از مهمترین اهداف طرح حمایت از مدارس برشمرد.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس