طلاب تهران برخورد با مفسدان اقتصادی را خواستار شدند

طلاب تهران برخورد با مفسدان اقتصادی را خواستار شدند


به گزارش ایرنا این تجمع روز شنبه به دعوت سازمان بسیج طلاب و روحانیون با عنوان «تجمع اساتید و طلاب بسیجی» در اعتراض به احتکار کالاهای ضروری مردم برگزار شد.
تجمع کنندگان خواستار برخورد با مفسدان اقتصادی شدند و شعارهای «قاضی بی شجاعت نمی خوایم، نمی خوایم»، « عدالت، عدالت، قاضی انقلابی تشکر تشکر»،« مرجع انقلابی تشکر تشکر»، «عدالت، شعار روحانیت»، « مدیر انقلابی تشکر تشکر» و «مدیر بی لیاقت عامل فقر ملت است» سر دادند.
همچنین تجمع کنندگان دست نوشته هایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود «مردم گله مندند»، «غارتگر بیت المال اعدام باید گردد» و « چرا مجلس به وظیفه خود عمل نمی کند».
تجمع کنندگان همچنین اعلام کردند که حجت بر همگان تمام است؛ طلاب انقلابی تا رفع مشکلات مردم در وسط میدان مبارزه می مانند.
در این تجمع حجت الاسلام «علی‌اکبر صادقی رشاد» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس حوزهٔ علمیهٔ امام رضا (ع) تهران با اشاره به فلسفه این تجمع عنوان کرد: فلسفه ذاتی تجمع این است که روحانیت نقش و کارکرد ذاتی خود، همان معرفت اندوزی، آگاهی و عدالت خواهی را به نمایش درآورند.
وی با بیان اینکه روحانیت در همه صحنه ها حضور داشته اظهارداشت: روحانیت از آغاز انقلاب اسلامی در دفاع از استقلال کشور یار و یاور مردم بوده است.
صادقی رشاد با بیان اینکه طلاب امروز از نظر اقتصادی فقیرترین قشر جامعه هستند تاکید کرد: تنها پنج درصد از این افراد یا دارای منصب هستند یا شغلی دارند که به واسطه آن از زندگی آسانی برخوردار باشند.
وی گفت: بیش از 95 درصد طلاب برای گذران امور خود با مشکل روبه رو هستند اما روحانیت پای مردم ایستاده و خواهد ایستاد.
رئیس حوزه علمیه امام رضا (ع) تهران با اشاره به وضعیت بودجه حوزه های علمیه کشور عنوان کرد که بودجه کل حوزه های علمیه سراسر کشور به اندازه نیمی از بودجه دانشگاه تهران است.
وی ادامه داد: بدانید که دشمن اصلی ما آمریکا است و عده ای که احتکار می کنند، پیاده نظام آمریکا هستند.
در این مراسم حجت الاسلام کاظم صدیقی نیز حضور داشت.
در پایان این مراسم بیانیه تجمع طلاب حوزه علیمه قرائت و در آن بر ضرورت تشدید برخورد با مفسدان اقتصادی تاکید شد.
تهرام/1109/7244/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس