فراخوان جشنواره ملی«طبیعت بی‌جان، دست‌های جان‌ بخش» منتشر شد

فراخوان جشنواره ملی«طبیعت بی‌جان، دست‌های جان‌ بخش» منتشر شد


سید حسن صفوی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برگزاری این جشنواره در شهرستان شمیرانات را در راستای مشارکت شهرستان های استان در برنامه های ملی و استانی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه هنر بازیافت امروزه جایگاه ویژه‌ای در هنر معاصر دنیا دارد، اظهار داشت: جشنواره «طبیعت بی‌جان، دست‌های جان‌بخش» به منظور به حداقل رساندن دفع پسماند باهدف جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های ملی و کمک به اقتصاد کلان کشور باعث شده است که ارتباط با مخاطبین و تأثیر بر فرهنگ شهروندی اجرا می شود.
صفوی تاکید کرد: هنر بازیافت، هنری نو، برای نمایش آثار هنری مواد به‌ ظاهر بی‌ ارزش است که به یکی از گرایش‌های هنر معاصر امروز درآمده و برای خود زیرشاخه‌های زیادی دارد و در پیوند با نقاشی و مجسمه‌سازی به بیان متفاوت خود رسیده است.
وی فرهنگ‌سازی در جهت کاهش تولید پسماند و پاک‌سازی محیط ‌زیست، تشویق و گسترش فعالیت‌های هنری در حوزه تجسمی با رویکرد استفاده از مواد بازیافتی و پسماند، جریان سازی هنری در حوزه تخصصی، کشف و شناسایی هنرمندان نوپا و معرفی ایده‌ها و آفرینش‌های اصیل و خلاق هنری و آموزش و ایجاد خلاقیت در بین هنرمندان و هنرجویان تجسمی برای استفاده از مواد بازیافتی را از جمله اهداف جشنواره عنوان کرد.
وی یادآور شد: نخستین جشنواره ملی طبیعت بی‌جان، دست های جان‌بخش با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران و همکاری موسسه فرهنگی و هنری هنرپژوهان نواندیش و دیگرسازمان ها و سمن ها برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا، شرکت در جشنواره برای تمامی گروه‌های سنی آزاد است و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.
بهره‌برداری از آثار منتخب به مدت 2 سال برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات محفوظ است و تمامی شرکت‌کنندگان می بایست فرم الکترونیکی ثبت نام در جشنواره را (دریافت از طریق سایت) به صورت فایل word همراه تصویر اثر خود به آدرس ایمیل جشنواره ارسال نمایند.
به کلیه صاحبان آثار پذیرفته ‌شده در نمایشگاه لوح تقدیر اهدا می‌گردد و آثار می‌بایست تماماً از مواد پسماند و بازیافتی خلق‌شده باشد.
همچنین لحاظ کردن همه ارزش‌ها و آیین‌های فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی از دیگر شرایط این جشنواره است و دبیرخانه هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب‌دیدگی در روند بسته‌بندی و ارسال اثر از سوی هنرمند نخواهد داشت.
علاقه مندان می توانند اطلاعات جشنواره را از طریق سایت shemiranat.farhang.gov.ir دریافت کنند.
تهرام/7244/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس