فرهنگسرای ارسباران میزبان جشنواره «رج و رنگ» است

فرهنگسرای ارسباران میزبان جشنواره «رج و رنگ» است


به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، آگاهی شهروندان از انواع فرش ایرانی، شیوه های کارآفرینی در صنعت فرش، شیوه نگهداری و مرمت فرش های دستباف، برپایی کارگاه آموزشی شناخت، نگهداری فرش دستبافت و نمایش فرش های دستبافت با طرح ها و نقش های متفاوت از استان های مختلف کشور و نمایشگاه عکس با موضوع فرش دستبافت ایرانی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
جشنواره «رج و رنگ» شنبه تا چهارشنبه(20 تا 24مردادماه) در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
در این جشنواره فیلم «فرش ایرانی» به تهیه کنندگی سیدرضا میرکریمی یکشنبه 21 مردادماه ساعت 18 اکران و سپس با حضور سهیل رضایی روانشناس و منتقد سینما نقد و بررسی می شود.
این فیلم مجموع 15 فیلم کوتاه در 117 دقیقه از کارگردانان مختلف ایرانی است که به روایت ویژگی های قالی ایرانی می پردازد.
برگزاری کارگاه های آموزشی شیوه انتخاب، شناخت، نگهداری، رفوی انواع فرش دستباف روز سه شنبه 23 مردادماه ساعت 17 با حضور دکتر مهدی ابراهیمی برای شهروندان، بخش دیگر این جشنواره است.
همچنین در این جشنواره برنامه های ویژه ای نظیر کارگاه آشنایی با شیوه طراحی نقش فرش، تارو پود، دار قالی، گره و انواع طرح و نقش فرش دستبافت ایرانی و ابزار کاربردی در این صنعت برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.
اختتامیه جشنواره «رج و رنگ» چهارشنبه 24 مرداد ساعت 17 با تجلیل از تعدادی از کارآفرینان صنعت فرش دستبافت ایرانی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
فرهنگسرای ارسباران در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا واقع شده و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره «رج و رنگ» می توانند با تلفن گویای 20-22872818 داخلی 119 تماس حاصل کنند.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس