مخزن 5 هزار مترمکعبی مسکن مهر رودهن به بهره‌برداری رسید

مخزن 5 هزار مترمکعبی مسکن مهر رودهن به بهره‌برداری رسید


مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند با اعلام این خبر به ایرنا گفت: در سومین روز از هفته دولت مخزن آب 5 هزار متر مکعبی مسکن مهر مهرآباد رودهن، سامانه پایش تصویری و انتظامی شهر آبسرد و همچنین افتتاح اقامتگاه بوم‌گردی روستای خسروان به بهره برداری رسید.
وی در خصوص مخزن 5 هزار مترمکعبی مسکن مهر رودهن افزود: این مخزن بتنی با دیوار سنگی و محوطه و ساختمان نگهبانی از سال 1394 به‌منظور تأمین آب ساکنان مهرآباد آغاز شد و امسال با اعتباری بالغ بر 18 هزار میلیون ریال .
این مقام مسئول ادامه داد: این مخزن در ارتفاعات مسکن مهر با بهره بردن از 200 تن میلگرد و یک هزار و 500 مترمکعب توسط دو پیمانکار با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
فرماندار دماوند همچنین به پروژه اقامتگاه بوم گردی روستای خسروان در دماوند اشاره کرد و گفت: این پروژه در مساحتی به متراژ 1603 متر و شامل 6 اتاق اقامتی و یک رستوران است که ساخت آن حدود 8 ماه به طول انجامید.
وی با بیان اینکه این مکان زمینه اشتغال 15 نفر را فراهم کرده است، گفت: این پروژه 600 میلیون تومان از محل بخش خصوصی احداث شده است.
صفری با بیان اینکه اولویت ما در شهرستان اتمام پروژه های نیمه تمام است، خاطرنشان کرد: تقویت بخش گردشگری و حمایت از سرمایه گذاران از جمله سیاست های ما شهرستان است که امید داریم طرح های بوم گردی در روستاها توسعه یابد.

** اجرای سامانه پایش تصویری در شهر آبسرد با اعتبار 400 میلیون تومانی
سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی، شهردار آبسرد نیز در افتتاح سامانه پایش تصویری اظهار داشت: طرح مطالعاتی این سامانه با توجه به انتخاب نوع دوربین ها، نوع ارتباط، نقاط مدنظر و فضای پوششی به مدت دو سال به طول انجامید که امروز با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه این دوربین‌‌ها در چهار ورودی شهر آبسرد و در تمامی بخش‌های مستقر اداری، مدارس، کلانتریف بانک ها و .. نصب شده و ورود و خروج خودروها و افراد را در سطح شهر زیرپوشش و کنترل دارد، افزود: در فاز نخست، هشت عدد دوربین با قابلیت چرخش 360 درجه و با ضبط کیفیت عالی نصب شده و در فازهای بعدی 32 دوربین پیش‌بینی شده که این امر در ایجاد امنیت منطقه و کنترل ترافیکی بسیار حائز اهمیت است.
شهردار آبسرد در خصوص کیفیت دوربین ها نیز گفت: این دوربین ها با کیفیت 2 مگاپیکسل و در هر 60 ثانیه قابلیت تهیه 60 عکس را دارد و حدود 500 متر می‌تواند بزرگنمایی کند و پلاک خودروها کاملا مشاهده می‌شود؛ همچنین سیستم مانیتورینک سامانه نیز از دو روز برق اضطراری برخوردار است و تا 3 ماه اطلاعات ذخیره می شود.
لازم به ذکر است، در سومین روز از هفته دولت، سه پروژه عمرانی و خدماتی با حضور احمد تواهن معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، فرماندار و معاونان فرمانداری شهرستان دماوند، بخشدار، شهردار، اعضای شورای اسلامی و … به بهره برداری رسید.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس