مراجعات به مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران عادی شد

مراجعات به مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران عادی شد


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، سید نواب حسینی منش افزود: در 2 ماه ابتدایی سال به علت مشمول شدن خودروهای تولید سال 92 و همچنین مراجعه خودروها برای دریافت معاینه فنی برتر جهت تخفیف 20 درصد تردد در محدود طرح ترافیک، تعدادی از مراکز با افزایش مراجعه و ازدحام و ایجاد صف مواجه شدند.
وی ادامه داد که در همین راستا، جهت مدیریت و رفاه حال شهروندان ستاد معاینه فنی نسبت به افزایش ساعت کاری و شیفت مراکز و همچنین افزایش ظرفیت مراکز با استقرار سه واحد سیار معاینه فنی در سطح شهر اقدام کرده بود.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه در حال حاضر به رغم رشد 25 درصدی مراجعات در مراکز در مقایسه با سال قبل ، وضعیت به حالت عادی درآمده و شهروندان می توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودرو خود اقدام کند .
حسینی منش با توصیه به شهروندان برای به حداقل رسیدن مدت انتظار در مراکز معاینه فنی حتماً با استفاده از خدمات سامانه نوبت دهی آنلاین، در زمان مشخص به مرکز مورد نظر بدون هیچگونه انتظار در صف مراجعه کنند.
وی گفت: شهروندان می توانند با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 2000112 از طول صف در هر مرکز مطلع و در نهایت خلوت ترین مرکز را برای انجام معاینه فنی خودرو انتخاب کنند.
حسینی منش در ادامه درارتباط با رویه انجام معاینه فنی در شهر تهران گفت: در حال حاضر برای کلیه خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران معاینه فنی برتر انجام می شود که در معاینه فنی برتر تست آلایندگی خودرو در 2 دور موتور آرام و 2500 دور در دقیقه اندازه گیری می شود و در مقایسه با معاینه فنی معمولی که تنها در دور آرام انجام می گردد تست آلایندگی آن سخت گیرانه تر است.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران افزود: خودروها کاملا به صورت اختیاری در صورت داشتن شرایط استاندارد می توانند معاینه فنی برتر و یا معاینه فنی معمولی دریافت نمایند.
حسینی منش با بیان اینکه تخفیف 20 درصدی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر جهت تردد در محدوده طرح ترافیک از لحاظ اقتصادی برای شهروندان به صرفه تر خواهد بود افزود: از ابتدای اجرای طرح معاینه فنی برتر در مراکز شهر تهران در حدود 92 هزار دستگاه خودرو معاینه فنی برتر دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: 40 هزار دستگاه خودرو با سن تولید کمتر از چهار سال بدون داشتن الزام قانونی تنها برای استفاده از شرایط تخفیف 20 درصدی تردد در محدوده طرح ترافیک نسبت به اخذ معاینه فنی برتر خودرو خود اقدام کردند د که بدون تردید مراجعه خودروهای غیر مشمول می تواند یکی از امتیازات و اثرات مثبت اجرا و پیاده سازی طرح ترافیک جدید در تهران محسوب شود.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی در پایان تصریح کرد: شهروندان قبل از مراجعه به مراکز جهت اطلاع از آخرین وضعیت ساعت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir و اطلاعیه های مربوطه مراجعه نمایند.
وی همچنین گفت:در حال حاضر 2 مرکز بیهقی و آبشناسان و یک واحد سیار بصورت 24 ساعته به شهروندان ارائه خدمات می کنند که شهروندان قبل از مراجعه جهت جلوگیری از اتلاف وقت نسبت به بازدید عمومی از خودرو خود اقدام نمایند.
حسینی منش تاکید کرد: برای خودروهای دارای دود آبی و ایراد روغن سوزی، سایر تست های فنی تا رفع این ایراد انجام نخواهد گردید.
تهرام/9343/1735 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس