مراسم گرامیداشت حماسه 9دی در میدان امام حسین(ع) پایتخت آغاز شد

مراسم گرامیداشت حماسه 9دی در میدان امام حسین(ع) پایتخت آغاز شد


به گزارش خبرنگار ایرنا، اگر جوانان ایران زمین با چشمان خود حماسه های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را ندیدند و چشم حسرت برای دیدن از خودگذشتگی بسیجیان و ارتشیان و سپاهیان داشتند اما 9 سال پیش دیدند که در چنین روزی چگونه مردان و زنان ایران زمین با بیعتی مجدد با مقتدای خویش، حماسه نهم دی را رقم زدند، حماسه ای که به گفته رهبر معظم انقلاب «اگر صدها بار هم برای نعمت هوشیاری این ملت سجده شکر به جای آورده شود، باز هم کم است.» سخن از حماسه ای است که محاسبات دشمنان را به هم ریخت و آنان را از رسیدن به آرزوهای چندین ساله خود مایوس کرد.
امروز بسیاری از اقشار مختلف مردم تهران با حضور در میدان امام حسین(ع) خاطرات 9 سال پیش را زنده می کنند و جلوه ای از بصیرت و اقتدار خود را به نمایش می گذارند و به رغم مشکلات اقتصادی با هم و یک صدا بر سر آمریکا و پادوهایش فریاد می کشند.
این همایش بزرگ مردمی از ساعت 10صبح با حضور انبوه زنان و مردان و اقشار مختلف از جمله روحانیون، دانشجویان و بسیجیان آغاز شد که هر لحظه به خیل مردم افزوده می شود و همه یکصدا با فریادهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و 9 دی روز رسوایی فتنه گران است ،
انزجار خود را نسبت به دشمنی ایادی استکباری به ایران اسلامی اعلام می کنند.
از نکات مهم در مراسم امروز حضور قشر نوجوان و جوان جامعه است که به عنوان نسل های سوم و چهارم در چهلمین سالگرد انقلاب دوشادوش خانواده ها خود به این مراسم آمده تا از آرمان های انقلاب و رهبری دفاع کنند و به دشمنان بفهمانند تا پای جان برای کشورمان خواهند استاد و دسیسه چینی های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.
خودروهای امدادی از جمله اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی در بخش های میدان امام حسین (ع) از ساعات پیش حضور یافته تا برای امدادرسانی حاضر باشند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت که 40 آتش نشان در مراسم 9 دی ماه (روز بصیرت) تامین کننده ایمنی شرکت کنندگان این مراسم را برعهده خواهند داشت. نمایشگاهی از محصولات فرهنگی و مذهبی با عنوان بصیرت در محل میدان امام حسین(ع) اقدام به فروش و عرضه کالاهای فرهنگی مرتبط با معارف و ارزش های اسلامی و انقلابی کرده که با استقبال مردم مواجه شد.
براساس این گزارش، 9 دی 1388 با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و در واکنش به اغتشاشات هواداران جنبش سبز در تاسوعا و عاشورای 1388، مردم ایران در نقاط مختلف کشور طومار قریب به هشت ماه فتنه گری و آشوب های خیابانی عوامل داخلی دشمنان قسم خورده ملت ایران را در هم پیچیدند.
این مراسم با توجه به اهمیت آن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب روز یکشنبه( نهم دی ) از ساعت 10 در میدان امام حسین(ع) تهران با سخنرانی سردار سلامی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و مداحی حاج صادق آهنگران برگزار می شود.
تهرام/7247/ 7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس