مسئولان نقد دانشجویان را بیش از هر جریانی پذیرا هستند

مسئولان نقد دانشجویان را بیش از هر جریانی پذیرا هستند


به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی یوسفی جمارانی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در سالن اجتماعات شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه برگزار شد افزود: حق دانشجویان است که بتوانند آزادانه به وظایف خود عمل کنند و دولت ها نیز مکلف هستند تا این شرایط را برای دانشگاه تامین و تضمین کنند.
این مقام مسئول اظهار داشت: تلفیق جهل و ثروت ثمره ای جز فساد برای جامعه به همراه ندارد و در مقابل تلفیق علم و ثروت منجر به رشد و نوآوری در جامعه خواهد شد.
وی افزود: جهل و آزادی می تواند موجب هرج و مرج جامعه شوند اما اگر علم، دانش و خرد ورزی با آزادی همراه شود، سعادت و کمال اجتماعی را محقق می سازد.
وی همچنین ادامه داد: تلفیق جهل و قدرت چیزی جز استبداد به همراه ندارد اما اگر علم جانشین جهل شود باعث ایجاد عدالت می شود.
نماینده عالی دولت در فیروزکوه گفت: جنبش دانشجویی ایران اسلامی قدمتی قریب بر یکصد سال دارد و ویژگی های این جنبش در ایران تکمیل تر و متفاوت تر از جنبش دانشجویی سایر کشورهاست چرا که جنبش دانشجویی ایران عدالت طلب و آزادی خواه است و در برهه های مختلف این امر را به اثبات رسانده است.
وی تصریح کرد: دین باور بودن جامعه ایرانی منجر شده است تا جنبش دانشجویی در این کشور در جهت ترویج معنویت و اعتلای این ارزش ها گام بردارد.
یوسفی جمارانی خاطرنشان کرد: آرمان گرایی خصوصیت عمومی تمام جنبش های دانشجویی در سراسر دنیاست چرا که عدم وابستگی و عاری بودن از عافیت طلبی از ویژگی های دانشجویان است که استقلال آنها را تضمین می کند.
این مقام مسئول ابراز کرد: دانشجویان تمام تفکرات و جریانات سیاسی و اجتماعی را در سطح جامعه می شنوند و احسن آنها را انتخاب می کنند؛ همچنین در برهه هایی مانند دوران استبداد رضاخانی نیز گفتمان ساز بوده اند.
فرماندار فیروزکوه با اشاره به اقدامات پس از انقلاب جنبش های دانشجویی تصریح کرد: جریانات دانشجویی پس از پیروزی در صدد برآمدند تا در راستای نفی استعمار خارجی و اقدامات یکجانبه ای که بر علیه دولت مردمی و قانونی انجام می شد، مبارزه کنند و اقدام به تسخیر سفارت آمریکا کردند.
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) این اقدام را انقلابی بزرگ تر از انقلاب اول تعبیر کردند چرا که خط استکبار ستیزی نظام جمهوری ایران برای جهانیان روشن شد.
نماینده عالی دولت در فیروزکوه اشاره کرد: جنبش های دانشجویی تاکنون همواره نیازهای جامعه را مطرح کرده اند.
به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم نیز به قید قرعه جوایزی به دانشجویان فیروزکوه اهدا شد.
16 آذر ماه در ایران به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ 16 آذر 1332 در دانشگاه تهران کشته شدند، به عنوان روز دانشجو گرامی داشته می‌شود.
شهرستان فیروزکوه با جمعیتی افزون بر 33 هزار نفر دارای دو دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور در سطوح کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 120 کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/9897 /1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس