مسابقات کشوری چرتکه برد در تهران برگزار شد

مسابقات کشوری چرتکه برد در تهران برگزار شد


روح الله مخبریان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ششمین دوره این رویداد ملی با هدف کشف استعدادها و نخبه های علمی به مدت یک روز در سالن والیبال تهران( حجاب) برگزار شد و 323 نابغه دختر و پسر استان های کشور شرکت داشتند.
وی ادامه داد: این مسابقات تحت نظر فدراسیون جهانی پاما برگزار شد که در مرحله ملی 323 کودک در رده سنی 5 تا 13 سال از 23 استان و 47 شهرستان شرکت کردند.
مدیر عامل موسسه کودکان هوشمند اظهارداشت: نفرات برتر این رویداد 10 دی ماه امسال به عنوان بورسیه به مسابقات جهانی مالزی اعزام خواهند شد.
وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این رویداد در مدت 12 دقیقه 140 سوال را با بازی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم انجام خواهند داد، گفت: رویداد استانی آن اردیبهشت ماه پایان یافت که دربخش ملی 40 نابغه برای شرکت در رویداد جهانی انتخاب شدند.
به گزارش ایرنا، این دوره از مسابقات ملی در قالب چهار سطح (ABCD ) در حضور نماینده فدراسیون جهانی پاما برگزار شد و سال گذشته نیز کودکان نابغه ایرانی با کسب 11 نشان توانستند رتبه نخست مسابقات ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی را از آن خود کنند.
چرتکه وسیله‌ ای قدیمی است که برای انجام محاسبات به کار می‌رود. از آن می ‌توان برای انجام چهار عمل اصلی ریاضی استفاده کرد و حتی می‌ توان آن را برای محاسبه ریشه دوم و سوم اعداد نیز به کار برد.
تهرام/7247/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس