مسجد جامعی: اجازه دهیم رسانه ها حرف بزنند

مسجد جامعی: اجازه دهیم رسانه ها حرف بزنند


به گزارش ایرنا مسجدجامعی روز سه شنبه در جریان دیدار با خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) اظهارداشت: اکنون فضای رسانه ای نسبتا باز است و رسانه ها می توانند حرفشان را بزنند؛ در این شرایط بهتر است که رسانه ها از این فرصت استفاده کنند.
وی با تاکید بر حفظ مرجعیت خبری در کشور افزود: رسانه ها بویژه خبرگزاری ایرنا باید مسائل را به طور شفاف بیان کنند.
مسجدجامعی با اشاره به اهمیت و ضرورت فعالیت های حرفه ای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: ایرنا در حد یک وزارتخانه است و ضرورت دارد این رسانه با تکیه بر ظرفیت حرفه ای خود نقشی پیشرو در فرآیند اطلاع رسانی کشور ایفا کند.
وی ادامه داد: طرح شفاف مسائل و نقد سازنده در رسانه ها به توانمندی خود رسانه ها نیز می انجامد.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به نقش فناوری های نوین در حوزه رسانه ای اشاره و بیان کرد: امروز رسانه ها در شرایط ویژه ای قرار گرفته اند و بهره گیری از ظرفیت های علمی، فناوری و چندرسانه ای در رسانه ها باید بیش از هر زمان در دستور کار قرار گیرد.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به شرایط خطیر فعالیت رسانه ای در زمان کنونی گفت: در جنگ رسانه ای باید خبرنگاران و رسانه ها مورد حمایت همه جانبه قرار گیرند.
دکتر سید ضیاء هاشمی افزود: در شرایطی که همه مسئولان، جنگ رسانه ای دشمن را باور کرده اند و بر ضرورت مقابله با آن تاکید دارند، حمایت از فعالیت حرفه ای رسانه ها و نیز کمک به حل مشکلات قشر خبرنگار باید بیش از هر زمان دیگری در دستور کار قرار گیرد.
وی تاکید کرد: برای جلب اعتماد عمومی به رسانه های رسمی ضرورت دارد رسانه ها بتوانند در فضایی مناسب حرفشان را بزنند و از طرف مسئولان نیز مورد حمایت قرار گیرند زیرا نقد سازنده راهگشاست.
مسجد جامعی پس از دیدار با مدیرعامل ایرنا از بخش های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد و با خبرنگاران این رسانه به گفت وگو نشست.
این دیدار به مناسبت روز خبرنگار انجام شد؛ 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا در مزارشریف به دست طالبان (سال 1377) در سالنامه رسمی جمهوری اسلامی روز خبرنگار نام گرفته است.
ایرنا خبرگزاری رسمی کشور محسوب می شود که فعالیت آن از سال 1313 شروع شده است و قبل از انقلاب اسلامی با عنوان آژانس پارس شناخته می شد.
تهرام/ 7244/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس