مقیمی: خبرنگاران عملکرد مدیران را به درستی انعکاس دهند

مقیمی: خبرنگاران عملکرد مدیران را به درستی انعکاس دهند


به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسین مقیمی عصر سه شنبه و در آستانه روز خبرنگار در جمع کثیری از خبرنگاران استان تهران افزود: نقش و فعالیت خبرنگاران بسیار مهم و حساس است و عملکرد دولتمردان و تمامی مدیران دستگاههای اجرایی بدون اطلاع رسانی و تلاش خبرنگاران به آگاهی مردم نمی رسد.
وی اظهار داشت: نحوه اطلاع رسانی خبرنگاران نیز بسیار مهم است چرا که اگر خبر در زمان، دقت و صحت منتشر نشود جامعه و کشور دچار سردردگمی می شود.
استاندار تهران ادامه داد: خبرنگاران می توانند فعالیت های اشتباه مدیران را نقد کنند به همین منظور خبرنگاران چشم بیدار ملت هستند.
وی خاطرنشان کرد: حضور و تلاش های خبرنگاران در انعکاس هر رویدادی بسیار مهم است و نیاز است برای تنویر افکار عمومی خبرنگاران در جلسات و برنامه های مختلف حضور داشته باشند.
مقیمی با گرامیداشت روز خبرنگار یاد و خاطره شهیدان محمود صارمی و علیرضا افشار، تلاش های خبرنگاران را بسیار حساس و پیچیده اعلام کرد و افزود: در برخی صحنه ها و رویدادها شما خبرنگاران هستید که جهادگرانه در حالی که می دانید جانتان در خطر است با عشق و علاقه در آن رویداد به منظور اطلاع رسانی حاضر می شوید و این نکته مهم فعالیت خبرنگاران را برجسته می کند.
وی یادآور شد: هر مدیری که بتواند در وقت و زمان مناسب اطلاع کافی را به منظور اقدامات خود در اختیار خبرنگاران بگذارد آن مدیر موفق است و به همین منظور مدیران باید در زمینه اطلاع رسانی بسیار دقیق عمل کنند.
استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به خاطره با خبرنگار شهید علیرضا افشار اشاره کرد و افزود: در حادثه زلزله بم این شهید در روز چندین مرتبه با من مصاحبه تهیه می کرد و انعکاس خبرهای این شهید خبرنگار سبب شد که مردم و دولتمردان با تلاش و جدیت در این حادثه اقدام کنند.
در این نشست همچنین رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور به نقش و جایگاه مهم خبرنگاران اشاره کرد و افزود: اطلاع رسانی به موقع، دقیق و روشن خبرنگاران موجب آگاهی و ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی مردم کشور شود.
سید رمضان شجاعی کیاسری اظهار داشت: در شرایط کنونی که هزاران شبکه تلویزیونی و خبرگزاری در جهان وجود دارد دیگر نمی شود در زمینه سانسور خبر اقدام کرد و باید هر رویدادی را به موقع و با اطلاعات دقیق به آگاهی مردم رساند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تلفن های همراه هر شهروند نقش یک رسانه را بازی می کند و در آینده نزدیک با پیشرفت تکنولوژی مردم می توانند از طریق تلفن های همراه نسبت به تهیه خبر بصورت مکتوب، تصویری در زمینه انتشار وسیع آن اقدام کنند.
در این مراسم از خبرنگاران استان تهران تقدیر شد.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس