نابسامانی‌های اقتصادی ریشه در داخل دارد

نابسامانی‌های اقتصادی ریشه در داخل دارد


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین توسلی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پردیس که در مسجد الغدیر برگزار شده ، با اشاره به فرازهایی از سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با تهدیدهای نظامی آمریکا از یک سو و پیشنهاد مذاکره از سوی دیگر فرمودند، نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگی در می‌گیرد.
وی در ادامه با اشاره به مشکلا ت اقتصادی موجود اظهار داشت: تعدادی از اقتصاد دانان ریشه مشکلات اقتصادی و راه حل آن را به رئیس جمهور ارائه کردند.
امام جمعه شهرستان پردیس عنوان کرد: اصلاح ساختارهای نامناسب، اصلاح روش‎های معاملات و تبادلات اقتصادی، اداره کشور با محوریت دولت، مبارزه با قاچاق کالا و برخودر جدی با فساد و مفسدان، حذف مدیران ناکارآمد و جایگزینی مدیران دلسوز و کارآمد با مدیریت انقلابی، برخی از راهکارهای ارائه شده توسط اقتصاد دانان هستند.
توسلی با اشاره به حجم بالای قاچاق کالا خاطر نشان کرد: در حدود 12 تا 15 میلیار دلار کالا از مبادی گمرکی قاچاق می‌شود تعطیلی کارخانجات و خروج ارز مشکلات ناشی از قاچاق کالا هستند.
وی افزود: کارهای فساد آور پشت صحنه فراوان است و دزدی های عجیب و غریب انجام می‎شود، مقام معظم 15 سال قبل به سران سه قوه نامه نوشتند که فساد در حال ریشه دواندن است با مفسدان برخورد کنید که قصور کردند و امروز با این مشکلات رو برو هستیم.
امام جمعه پردیس عنوان کرد: حضرت امام مذاکره با آمریکا را ممنوع اعلام کردند و مقام معظم رهبری با اظهار ناراحتی اعلام فرمودند که دفعه گذشته به اشتباه اجازه به مذاکره دادم، آمریکا جرات ندارد با ما بجنگند و در صورت شروع جنگ تعیین کننده سرنوشت جنگ ما هستیم .
توسلی افزود: مردم با دلار و سکه تجارت می‎کنند، احتکار دلار و سکه ارزش پول ملی ما را پایین آورده است، مردم ترکیه برای حفظ ارزش پول ملی خود دلارها را آتش زدند.
وی تصریح کرد: مردم از منافع شخصی و نادرست خود مانند دهه شصت بگذرند و به منافع انقلاب، آرمانهای امام شهدا و آزادگان توجه کنند، این مشکلات با تدبیر رهبری و همکاری مردم حل خواهد شد.
امام جمعه پردیس با اشاره به حضور آزادگان در نماز جمعه و سالگرد بازگشت این عزیزان به میهن خاطر نشان کرد: آزادگان گنج های ارزشمندی هستند که بعد از سالها اسارت و تحمل شکنجه به لطف خداوند آزاد شدند، آنها در دوران اسارت خود سرنوشت نامعلومی داشتند و خانواده بسیاری از این آزادگان سرفراز تا زمان آزادی خبری از آنها نداشتند.
توسلی افزود: امروز در سالگرد ورود آزادگان سرفراز به میهن اسلامی به حکم وظیفه به همراه مسئولین شهرستان از آنها تجلیل و تقدیر می کنیم و قدردان فداکاری و دلاوری‌های آزادگان، جانبازان ایثارگران و خانواده معزز شهدا هستیم.
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس