نماز عید قربان در پایتخت اقامه شد

نماز عید قربان در پایتخت اقامه شد


به گزارش خبرنگار ایرنا، درب‌های مصلای بزرگ امام خمینی (ره) از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح امروز به روی نمازگزاران باز و مراسم از ساعت 7 آغاز شد.
براساس این گزارش ایستگاه های صلواتی در جای جای محوطه درونی مصلای برپا شده بود و با شربت و شیرینی از نمازگزاران پذیرایی می شد.
ماموران پلیس، انتظامی و راهور برای تامین امنیت مراسم و نظم بخشی به تردد و تسهیل در عبور و مرور در تمام خیابان های منتهی به مصلای حضوری فعال داشتند اما خبری از محدودیت های ترافیکی درمحدوده برگزاری نمازعید قربان نبود.
همچنین اتوبوس های شرکت واحد تهران نیز از ساعت 6 صبح از تمامی میادین اصلی شهر نمازگزاران را به مصلای منتقل می کردند.

* خدمت رسانی 50 تکنسین اورژانس تهران به نمازگزاران
همچنین از ساعت 6 صبح امروز 6 دستگاه آمبولانس، 5 دستگاه موتورلانس به همراه حدود 50 تکنسین اورژانس اعم از پزشک، پرستار و کارشناس فوریت های پزشکی در نقاط داخلی و بیرونی مصلای مستقر شدند.
به گفته مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران، تکنسین های اورژانس همزمان با برگزاری نماز عید قربان در سایر اماکن مذهبی، حسینه ها و مساجد پر ازدحام نیز مستقر شدند.
براساس این گزارش ماموران ایستگاه 53 آتش نشانی تهران نیز در نقاط داخلی و بیرونی مصلای امام خمینی (ره) مستقر بودند.
به گفته سخنگوی آتش نشانی تهران ماموران 130 ایستگاه آتش نشانی همچون گذشته در آماده باش کامل بسر می برند و همانند تکنسین های اورژانس در سایر نقاط پر ازدحام نیز همچون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امامزاده صالح (ع)، حرم مطهر امام (ره)، مهدیه تهران ، ماموران آتش نشانی با تجهیزات کامل مستقر بودند.
شایان ذکر است که از ساعت 8 صبح نیز با حضور گسترده شهروندان اعم از زن و مرد و پیر و جوان نماز عید سعید قربان به امامت آیت الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در شبستان مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.
تهرام/9343 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس