نمایشگاه قرآن کریم در باقر شهر گشایش یافت

نمایشگاه قرآن کریم در باقر شهر گشایش یافت


به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار داشت: برنامه های قرآنی و انرژی معنوی حاصل آن موجب تقویت روحیه ملی و اسلامی مردم می شود.
وی با بیان اینکه غفلت از محتوای قرآن عامل اصلی دوری جامعه از این فضای معنوی است، اظهار کرد: یکی از دلایل کم‌ توجهی به قرآن، کم‌ کاری خانواده‌ها و نهادهای آموزشی و فرهنگی است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اعتقاد راستین به قرآن، روح و معنویت الهی را در دل و جان زنده نگه می‌ دارد، یادآور شد: باور حقیقی به رهنمودهای این کتاب آسمانی که در طول قرن‌ ها از هرگونه تحریفی مصون مانده است، در روزگار پرتلاطم امروز بسیار رهگشا است.
ذوالقدر افزود: بحث و بررسی در خصوص اعتبارات حوزه قرآنی در دستور کار قرار دارد و امیدوارم با این برنامه های تاثیرگذار وظیفه و خدمت خود را به ساحت قرآن کریم به خوبی انجام دهیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در ادامه این آیین گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه افزایش انس مردم با قرآن است و گام بعدی عمل به آن است.
سید محمد موسوی اظهار کرد: سبک زندگی ایرانی و اسلامی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، برگرفته از راهنمایی و دستورات قرآن است و در واقع عمل به دستورات این کتاب آسمانی، اصلی ترین هدف ما از برگزاری نمایشگاه است.
وی با بیان اینکه نمایشگاه های قرآن هر ساله در یکی از بخش های تابعه شهرستان ری برگزار می شود، یادآور شد: یکی از برکات ماه مبارک رمضان، آشنایی مردم با مفاهیم قرآن با زبان فرهنگ و هنر است.
این نمایشگاه دارای بخش های آثار هنری، آثار مکتوب، نمایشگاه و فروشگاه کتاب با ٥٠ درصد تخفیف، عفاف و حجاب، کودک، مسابقات و برنامه های سرگرمی، دستاوردهای موسسات قرآنی و کارآفرینی روستائیان است.
همزمان با برپایی این نمایشگاه برنامه هایی همچون تجلیل از خادمان و هنرمندان قرآن کریم، شب های شعر و خاطره، جزء خوانی، نشست های تخصصی، محافل انس با قرآن، تلاوت های مجلسی، رادیو صدای وحی و جشن رمضان برگزار می شود.
این نمایشگاه سوم تا نهم خرداد ماه جاری از ساعت ١٨ تا ٢٢ در بوستان عطر سیب باقر شهر پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.
این نمایشگاه به همت حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری، هیات رزمندگان اسلام باقر شهر و دهیاری قمصر برگزار شد.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس