نمی گذارم پروژه های بی کیفیت در پایتخت افتتاح شود

نمی گذارم پروژه های بی کیفیت در پایتخت افتتاح شود


به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد علی افشانی شامگاه دوشنبه در برنامه زنده تلویزیونی تهران 20 اظهار داشت: در گذشته پروژه هایی با هزینه های سنگین افتتاح شده که پس از مدت حدود یکسال دوباره با هزینه های سنگین نسبت به ترمیم آنها اقدام شده است.

**نمی گذارم باغات تخریب شود
وی همچنین با تاکید بر حفظ فضای سبز و باغات تهران گفت: نمی گذارم باغات تخریب شود.
افشانی به تخریب و تغییر کاربری باغات تهران در چند سال اخیر اشاره و تصریح کرد: برای جلوگیری از آلودگی هوای پایتخت دیگر اجازه نمی دهم باغات شهر تغییر کاربری داده شود.
وی ادامه داد:همچنین اجازه نمی دهم دودکش های آلوده که مانع دید منظر مردم و همچنین موجب آلودگی هوای شهر تهران فعال باشند.
شهردار تهران با بیان اینکه مهمترین دغدغه ام حفظ باغات و فضای سبز شهر است، گفت: ما باغات را تغییر کاربری نمی دهیم و اولویت من تملک باغات موجود است.
افشانی ادامه داد: در این مدت از مسئولیتم تاکنون دو باغ 3 هزار و 200 متری و 5 هزار متری را تملک کردیم که هزینه خرید یک باغ را بطور کامل و 50 درصد دیگری را پرداخت کردیم و تلاش داریم باغات موجود را از طریق تملک حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه 20 سال در تمامی ارتفاعات شهر تهران کوهنوردی کرده ام افزود: در این مدت وقتی که از ارتفاعات به شهر تهران می نگریستم به ساختمان سازی در ارتفاعات تهران افسوس می خوردم.
افشانی بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای مبارزه با کوه خواری با این اقدام مبارزه می کنیم و نمی گذاریم دیگر در ارتفاعات تهران ساختمان سازی صورت گیرد.
شهردارتهران خاطرنشان کرد: در این مدت نقاط مستعد کاشت درختان را از 300 تا یک هزار متر مربع شناسایی و عملیات حفر گودال و مخازن آب انجام شده که با همکاری وزارت نیرو از طریق پساب تصفیه شده مشکل آب این درختان را مرتفع کردیم.
وی ادامه داد: از آذرماه امسال عملیات درختکاری در ارتفاعات تهران آغاز می شود و دیگر ساختمان سازی در این مناطق از بین می رود.

** 17 محله تهران فاقد بوستان و فضای سبز
افشانی در ادامه با بیان اینکه از 354 محله 17 محله شهر تهران در مناطق فقیر شهر از بوستان و فضای سبز محروم هستند تاکید کرد: تلاش می کنیم تا سال آینده این 17 محله را به بوستان و فضای سبز تجهیز کنیم.
وی یادآور شد: این محلات بیشتر در مناطق جنوبی و محروم شهر تهران هستند که با برنامه ریزی انجام شده تا سال آینده حداقل یک بوستان در تمامی 17 محله احداث می شود.

**آلودگی و ترافیک معضل اصلی
شهردار تهران همچنین با بیان اینکه آلودگی هوا و ترافیک از معضلات اصلی پایتخت است گفت: با توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل ریلی تلاش می کنیم این معضلات کاهش یابد.
وی بیان کرد: برای رفع آلودگی هوا و ترافیک توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل ریلی (مترو) را در اولویت اول قرار دادم و اگر زیرساخت ها و همچنین امکانات و تجهیزات برای مردم فراهم شود به عدالت نزدیک می شویم.
افشانی گفت: 75 درصد حمل و نقل کلانشهر تهران توسط حمل و نقل عمومی به ویژه خطوط مترو صورت می گیرد و در حال حاضر میزان آلایندگی مترو تقریبا صفر است به همین منظور توسعه خطوط مترو را در بخش حمل و نقل عمومی در اولویت قرار دادیم.

** افتتاح 10 کیلومتر از خط 6 مترو تا نیمه امسال
شهردار تهران با تاکید بر توسعه خطوط مترو در شهر افزود: با برنامه ریزی انجام شده تا نیمه امسال 10 کیلومتر با 4 ایستگاه در خط 6 مترو تهران را افتتاح خواهیم کرد.
افشانی اضافه کرد: تا سال آینده حداکثر در هفته دولت نیز تلاش می کنیم 20 کیلومتر با 8 ایستگاه را در خط 6 به بهره برداری برسانیم.
وی ادامه داد: تا پایان سال 98 نیز بنا داریم 20 کیلومتر باقی مانده خط 7 را به بهره برداری برسانیم و قرار است تا پایان سال آینده 50 کیلومتر به ناوگان مترو اضافه کنیم که با افتتاح این خطوط قدم بزرگی برای کاهش آلودگی هوای تهران برداشته می شود.

** خرید 630 واگن مترو انجام شده است
شهردار تهران که سابقه معاونت عمرانی وزارت کشور را در کارنامه دارد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در زمانی که مسئولیت این سمت را داشتم با حمایت وزیر کشور مناقصه بین المللی خرید 630 واگن انجام شد.
وی ادامه داد: شرکتی چینی برنده این مناقصه و قرار شد با همکاری شرکت واگن سازی تهران 55 درصد این واگن ها تولیدات داخلی باشد و بخشی از این واگن ها در داخل کشور ساخته شود.
وی خاطرنشان کرد: این مناقصه مورد تایید شورای اقتصاد کشور قرار گرفته و در اولین جلسه این شورا طرح خرید 630 واگن مصوب خواهد شد که با بکار گیری این واگن ها ظرفیت جابجایی ناوگان مترو تهران روزانه از 2 میلیون و 500 هزار نفر به حدود 5 میلیون نفر خواهد رسید.
شهردار تهران یادآور شد: در نیمه اول سال نیز 700 واگن با 50 کیلومتر به ظرفیت ناوگان مترو تهران افزوده می شود.

** تاکید بر استفاده از دوچرخه
وی در ادامه به توسعه دوچرخه سواری در شهر تهران اشاره کرد و افزود: فردا (سه شنبه) یک طرح دوچرخه سواری را در یکی از نقاط شهر تهران افتتاح خواهم کرد و تلاش می کنیم با فراهم کردن زیرساخت های لازم فرهنگ دوچرخه سواری را برای شهروندان ترویج دهیم.
افشانی گفت: باید در تمامی حوزه های حمل و نقلی به ویژه دوچرخه سواری این طرح در مدار بهره برداری قرار گیرد تا نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شود.
تهرام/7243//1348/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس