هزینه در حوزه مدیریت بحران، سرمایه آینده است

هزینه در حوزه مدیریت بحران، سرمایه آینده است


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احمد صادقی در نشست هم اندیشی معاونان هماهنگی و برنامه ریزی و دبیران بحران مناطق ٢٢گانه شهر تهران در مرکز فرماندهی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، با اشاره به این که تهران شهر پر مخاطره و پر ریسکی است، گفت: با وجود مخاطرات موجود در تهران می توان زندگی مسالمت آمیز داشته باشیم در صورتی که به ایمنی سازه ها، رعایت اصول و قواعد ساخت و ساز و نیز آموزش های شهروندی بها دهیم.
وی گفت: تهران به عنوان پایتخت ایران، الگوی سایر شهرها و استان هاست به گونه ای که هر فعالیتی در تهران به سایر شهرها القا می شود؛ از این رو باید طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، به صورت عملیاتی طرح های حوزه بحران به مرحله اجرا برسد.
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران افزود: شهرداری تهران از طریق بهترین نمونه بین الملل حوزه مدیریت بلایا مطالعات اصولی در حوزه مدیریت بحران شهر تهران انجام داده است اما نکته اینجاست این مطالعات باید به روز رسانی شود چرا که طی سال های اخیر تراکم جمعیتی تهران افزایش چشمگیری داشته و زیرساخت ها نیز تغییرات فراوانی داشته است.
صادقی با بیان این که طی سال های اخیر مدیریت بحران در نواحی ٢٢ گانه تهران ساماندهی شده و پیشرفت خوبی داشته اند، تصریح کرد: نکته مغفول مانده در مناطق مختلف، سوله های مدیریت بحران هایی است که در اختیار سازمان ورزش است و هنوز بازپس گیری نشده و امیدواریم با کمک شهردار تهران و شورای شهر، سوله ها به مدیریت بحران بازگردانده شود.
وی تاکید کرد: در صورتی که افراد آموزش های اصولی زمان بحران را ببینند، در زمان حادثه تلفات به حداقل خواهد رسید؛ از این رو توجه به آموزش بسیار مهم است.

** تشکیل دبیرخانه دائمی تاب آوری کلانشهرهای آسیایی در تهران
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تشکیل دبیرخانه دائمی تاب آوری کلانشهر های آسیایی در این سازمان خبر داد.
شاهین مظفری در این خصوص گفت: با توجه به مصوبات پنجمین اجلاس مجمع عمومی شهرداران آسیایی در غازینتپ ترکیه که در آذر ماه سال جاری برگزار شد، کمیته مدیریت بحران و تاب آوری شهرهای آسیایی توسط سازمان و تحت نظارت دبیرخانه دائمی مجمع شهرداران آسیایی تشکیل می شود.
وی افزود: این دبیرخانه به مستند سازی و انتقال علمی تجربیات کشورهای عضو پرداخته و زمینه هم افزایی علمی را فراهم خواهد کرد.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس