هیچکس نباید مالکیت انحصاری ایران را داشته باشد

هیچکس نباید مالکیت انحصاری ایران را داشته باشد


به گزارش ایرنا به نقل از سایت جماران، حجت الاسلام سید حسن خمینی شامگاه گذشته در دیدار انجمن اقلیت های مذهبی در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی اظهار کرد: همه ما قبل از اینکه مسلمان، مسیحی، یهودی یا زرتشتی باشیم، انسان و فرزندان حضرت آدم (ع) هستیم.
وی تصریح کرد: انسانیت همان هویت ماست که وجه مشترک تمامی ادیان و افراد است.
وی عنوان کرد: اصل ‘ آنچه را که برای خود می ‌پسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه را که برای خود نمی‌ پسندی برای دیگران هم نپسند’ برای مسلمانان، یهودیان، آشوریان، ارمنی ها و دیگر ادیانی که در کشور ما زیست می کنند، صدق می کند.
سید حسن خمینی اضافه کرد: این قاعده اصل علم اخلاق شناخته می شود و میراث همه مکاتب بشری است.
وی با بیان اینکه جامعه جهانی امروز متکثر و پر از افت و خیز است، افزود: انسانیت اولین نکته ای است که جامعه جهانی باید به آن توجه کند.
وی ادامه داد: نیاکان ما همه یک سرزمین به وسعت تاریخ داشته اند و آن را حفظ کرده اند و لذا باید دست در دست هم، آن را برای نسل های بعدی بسازیم.
وی اضافه کرد: یکی از بزرگترین آفاتی که در بین این ارزش ها نمود پیدا می شود، افرادی هستند که به جای دینداری، دین پرستی می کنند.
یادگار امام (ره) افزود: افراط، آدم کشی و ظلم، هیچوقت جای توجیه ندارد و هیچ کس هم نباید نسبت به ظلم چشمش را ببندد. همان مقدار ظلم برای یک مسلمان بد است که برای یک یهودی بد است.
وی تصریح کرد: ظلم دین ندارد؛ آزار و اذیت مردم آیین ندارد. همه باید آن را محکوم کنیم و سعی کنیم از بین برود؛ حداقل این است که در دل خودمان نسبت به ظلم انزجار داشته باشیم.
وی با بیان اینکه جامعه انسانی با همه بدی ها از قبل بهتر شده است، تصریح کرد: سال های پشت سر جامعه انسانی زیبا نیست، اگر پیامبران را جدا کنیم، جامعه انسانی چیزی جز کشتار نبود.
وی ادامه داد: این پیامبران بودند که دنیا را نرمتر و مهربان تر کردند و البته به نام آنها ظلم هایی شده است.
سید حسن خمینی در پایان تاکید کرد: امروز حداقل در دل خودمان باید از ظلم و بدی انزجار داشته باشیم تا با نقاط اشتراکی که داریم بتوانیم مسیر پیش رو را بهتر بسازیم.
این دیدار در آستانه 14 خرداد سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس