واحدهای تولیدی فیروزکوه شامل معافیت مالیاتی می شوند

واحدهای تولیدی فیروزکوه شامل معافیت مالیاتی می شوند


به گزارش ایرنا؛ محمدحسین مقیمی، عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران فیروزکوه، با توجه به اینکه قانون معافیت مالیاتی در شعاع 120 کیلومتری شهر تهران، برای واحدهای تولیدی تصویب اما در این شهرستان به ندرت و با فرآیند پیچیده اجرا می شود، بیان داشت: این قانون در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب شده است و سازمان مالیاتی باید این مصوبه را اجرا کند.
وی با اشاره به تولید، صنعت و فعالیت های اقتصادی کشور افزود: با توجه به اینکه صنایع کشور در گذشته به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه داشته اند، آمادگی نسبی مقابل محدودیت هایی که از سوی آمریکا برای ما اعمال شده را داشتند.
استاندار تهران با تاکید بر اینکه باید در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی تلاش کنیم، افزود: برغم تمام تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده است، در شرایط فعلی به دلیل نوسانات ارز، سیستم تولیدی دچار مشکلاتی شد، که البته واحدهای صنعتی در حال تطبیق با وضع فعلی هستند.
وی ادامه داد: صنعت پتروشیمی کشور باید ابتدا نیاز کشور را برآورد کند، سپس برای صادرات اقدام کند؛ و یا به موازات تامین مواد اولیه داخلی، صادرات را انجام دهند، تا مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد.
مقیمی با اشاره به مصوبه اخیر شورای نگهبان در خصوص بکار نگرفتن بازنشستگان، ابراز کرد: با توجه به این قانون، که شامل اینجانب نیز می شود، در صورت ابلاغ در اسرع وقت اجرا خواهد شد.
وی در پاسخ به برنامه ریزی هایی که در جهت جبران خسارت صنایع اظهار داشت: به دلیل کمبود بارندگی و تقلیل آب پشت سدها که منجر به کاهش 4 هزار مگابایت برق شده، امکان جبران سریع آن وجود نداشت و باید مدیریت مصرف انجام می شد که در استان تهران بیشتر خاموشی ها به دستگاه های دولتی منتقل و سبب صرفه جویی 400 مگابایتی برق شد.
مقیمی افزود: به دنبال این کمبود برای کارخانجات شهرک های صنعتی دو نوبت خاموشی اعلام و کارخانجات خارج از شهرک ها، از طریق سایت اطلاع رسانی شود، اما در بعضی مواقع به دلیل افزایش گرما و یا مصرف بیش از حد برق، خاموشی از برنامه خارج شده و خسارت هایی را به دنبال داشت که می توانند از طریق بیمه و یا شرکت برق مسئله خود را پیگیری کنند.
استاندار تهران به منظور بازدید از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری و بررسی مشکلات تولیدکنندگان و کشاورزان، امروز به این شهرستان سفر کرد.
تولیدکنندگان در خصوص مشکلات خود، عمدتآ به کمبود نقدینگی، افزایش قیمت مواد اولیه وارداتی به دلیل نوسانات ارز و مشکل ترخیص از گمرک اشاره کردند.
شهرستان فیروزکوه با 40 هزار نفر جمعیت، دارای 2 شهرک صنعتی شامل 181 واحد تولیدی که 83 واحد آن فعال است، در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/9897//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس