ورزش جامعه عشایری استان تهران باید احیا شود

ورزش جامعه عشایری استان تهران باید احیا شود


به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن داورزنی عصر شنبه در دیدار با هاتف ممیزی مدیر امورعشایر استان تهران افزود: جامعه عشایری با توجه به تمام محدودیت هایی که در زمینه امکانات رفاهی و اجتماعی دارند باید زمینه ساز فعالیت های این جامعه در امر ورزش باشیم.
وی ادامه داد: گرچه نوع زندگی جامعه عشایری با ورزش بیگانه نیست اما باید با ایجاد امکانات مناسب ورزشی زمینه ساز فعالیت های مستمر این جامعه در امر ورزش باشیم.
رئیس هیات روستایی و ورزشی استان تهران خاطرنشان کرد: جامعه عشایر استان تهران در مناطق صعب العبور و با کمترین امکانات رفاهی در حال زندگی هستند که باید امکانات ورزشی مناسب را در اختیار این جامعه قرار دهیم تا جامعه عشایر از فعالیت های مناسب ورزشی بهره مند شوند.
وی از افتتاح اولین خانه ورزش عشایری در استان تهران خبر داد و گفت: با همکاری امور عشایر استان تهران قصد داریم اولین خانه ورزش عشایری را در یکی از مناطق عشایری استان تهران افتتاح کنیم.
به گفته داورزنی این خانه ورزشی به امکانات مناسب مجهز می شود تا عشایر بتوانند در این خانه حضور پیدا کنند و از امکانات ورزشی این مجموعه استفاده کنند.
همچنین مدیر امورعشایر استان تهران نیز در این دیدار افزود: قدمت جامعه عشایری این استان بیش از 400 سال است که در عرصه های عشایری مشغول به زندگی هستند.
هاتف ممیزی اظهار داشت: حدود 3 هزار خانوار عشایری در استان تهران فعالیت می کنند که این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از 67 هزار تن محصول تولید و جهت عرضه روانه بازار مصرف کردند.
وی ادامه داد: جامعه عشایری در برخورداری از بسیاری از امکانات رفاهی به ویژه در امر ورزش کردن محروم هستند که با حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به ویژه هیات ورزشی روستایی و عشایری بتوانیم در آینده ای نزدیک خانه ورزش عشایری را افتتاح کنیم.
مدیر امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: پس از ایجاد امکانات مناسب ورزشی در عرصه های عشایری باید نسبت به کشف استعدادهای مناسب ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی اقدام کرد چرا که جوانان عشایری با توجه به زندگی طاقت فرسای خود در زمینه ورزش از استعداد و آمادگی بدنی مناسبی برخوردار هستند.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس