ویژه برنامه «حریم ولایت» در فرهنگسراهای تهران برگزار می شود

ویژه برنامه «حریم ولایت» در فرهنگسراهای تهران برگزار می شود


به گزارش روز یکشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این برنامه ها از 30 مردادماه با بیش از 40 عنوان برنامه آغاز و تا هشتم شهریورماه میزبان شهروندان است.
جشن های عید غدیر و کاروان غدیر در منطقه 15،«قربان تا غدیر» در فرهنگسرای فناوری اطلاعات، فرزانگان و تجلیل از فعالان فرهنگی در منطقه 9، غدیریه در منطقه هفت، «از بندگی تا ولایت» در فرهنگسرای ابن‌سینا، «عاشقان غدیر» در منطقه چهار، جشن غدیریه در منطقه 21 و جشن میلاد در منطقه 11، «عید بندگی» در فرهنگسرای بهمن، «آیه‌های مهربانی» در منطقه 14، «عبدالله الاکبر» در منطقه 12، «از خاک تا افلاک» در منطقه 10، دهه ولایت در منطقه یک، جشن بزرگ غدیریه در فرهنگسرای قرآن از برنامه های فرهنگسرای تهران به مناسبت عید غدیر است.
همچنین ویژه برنامه شجره طیبه برای تجلیل از سادات نمازگزار از هفت مسجد در هفت ناحیه شهرری به همت فرهنگسرای ولا و جشن‌های قربان تا غدیر در ایستگاه‌های منتخب مترو به این مناسبت برگزار می شود.
شب شعر غدیر در فرهنگسرای ولاء، نمایش غدیر در فرهنگسرای خاوران، نمایشگاه کتاب «عید تا عید» در فرهنگسرای اندیشه، نمایشگاه و کارگاه «هنر، نور، ولایت» در فرهنگسرای شفق، مسابقه کتاب‌خوانی قلم‌‌های ماندگار در کتابخانه میثاق منطقه پنج، مسابقه داستانک غدیر در کتابخانه قائم(عج)، مسابقه قصه غدیر در خانه فرهنگ حرا در منطقه 10، مسابقه طراحی لگوی «خاتم» در فرهنگسرای خاتم و شب شعر هنگامه شاعرانه در فرهنگسرای هنگام از دیگر بخش های ویژه برنامه‌ «حریم ولایت» است.
تجلیل از پنج چهره فرهنگی و هنری در پنجمین «جایزه هنری غدیر»، جشن بزرگ ولایت در میدان امام حسین(ع) از دیگر برنامه‌هایی است که از سوی سازمان فرهنگی هنری به مناسب عید غدیر برگزار می‌شود.
براساس این گزارش، مدیریت فرهنگی هنری منطقه 12 و رئیس فرهنگسرای عترت نیز به مناسبت دهه ولایت برنامه‌هایی با موضوع امامت و ولایت همچون نمایشگاه، مسابقه عکس، جشنواره نقالان علوی و دیدار با خانواده سادات شهید از اول شهریور تا عید غدیر در مراکز فرهنگی هنری این منطقه برگزار می کند.
مدیر فرهنگی هنری منطقه 12 و رئیس فرهنگسرای عترت گفت: سومین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و فرهنگسرای عترت از اول تا پنجم شهریورماه در میدان آیینی امام حسین(ع) و همزمان در بوستان آب و آتش و چند شهر دیگر نیز در حال برگزاری است و آیین اختتامیه این جشنواره ششم شهریورماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.
سید علیرضا فاطمیان‌پور، «کودکان غدیر» با همکاری مسجد صفا از پنجم تا نهم شهریورماه، برگزاری «110 کاروان شادی» شعر‌خوانی، نقالی، هدیه به نوگلان، مداحی به همت هیئت رزمندگان روزهای هفتم و هشتم شهریورماه در سطح شهر و روستاهای تهران، جشن بزرگ ولایت شامل مولودی خوانی، اجرای موسیقی سنتی و برنامه‌های فرهنگی هشتم شهریورماه در میدان امام حسین(ع)، برپایی نمایشگاهی شامل غرفه‌های فرهنگی هنری، بازی‌های مرتبط با موضوع ولایت، ارائه محصولات، نمایشگاه کتاب و… به همت مجتمع فرهنگی مشکات در فرهنگسرای نهج‌البلاغه را از جمله برنامه های مراکز فرهنگی هنری منطقه 12 به مناسبت عید غدیر عنوان کرد.
وی با اشاره به راه‌اندازی پویش «فقط به عشق علی» در فضای مجازی گفت: این پویش به همت بچه‌های مسجد صفا برگزار می‌شود و مخاطبان برای شرکت در آن می‌توانند در دهه ولایت از کار خوبی که به عشق حضرت علی(ع) و اهل بیت انجام داده‌اند،‌ عکس گرفته و با هشتگ «فقط به عشق علی» در صفحات مجازی خود منتشر کنند.
مدیر فرهنگی هنری منطقه 12 افزود: خوانش کتاب زندگینامه حضرت علی(ع)، دورخوانی کتاب، برپایی ایستگاه‌های ورزشی، برگزاری مسابقه‌های فرهنگی همچون کتابخوانی به مناسبت دهه ولایت در این مراکز برگزار می‌شود.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس