پرهیز از امنیتی کردن جامعه موجب تقویت همبستگی ملی است

پرهیز از امنیتی کردن جامعه موجب تقویت همبستگی ملی است


احمد مسجدجامعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تجربه تاریخی ما نشان داده که مردم ایران در شرایط سخت، پیوسته تر و استوارتر می شوند و الان هم با تصمیم اخیر ترامپ برای خروج از برجام، انتظار داریم پیوستگی و همبستگی بیشتری در جامعه ایجاد شود.
وی افزود: برخی فکر می کنند در شرایط غیرعادی، با امنیتی کردن فضا می توان جامعه را بهتر مدیریت کرد درحالیکه این موضوع نه تنها چاره ساز نیست بلکه نتیجه معکوس دارد.
مسجدجامعی تصریح کرد: گاهی برخی مسئولان به خودشان بیشتر از مردم اعتماد دارند و باید به آنها گفت که مردم، راه صحیح را برای زندگی شان انتخاب می کنند اگر به آنها اعتماد شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران به برخی مسئولان و تصمیم گیران توصیه کرد بیشتر از اینکه نگران رفتار مردم باشند و بخواهند با راهکارهای امنیتی، فضا را مدیریت کنند، بهتر است نگران عملکرد خودشان باشند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه سه شنبه (18 اردیبهشت به وقت تهران) با تکرار اتهام های خود علیه ایران و ضعف های ادعایی توافق هسته ای اعلام کرد این کشور دیگر در برجام نخواهد ماند. این در حالی است که همه کشورهای مشارکت کننده در برجام و همچنین اتحادیه اروپا نسبت به چنین اقدامی در بی توجهی به توافق های معتبر بین المللی هشدار داده و تاکید کرده اند که به همراه ایران این توافق مهم را حفظ خواهند کرد.
این تصمیم درحالی از سوی ترامپ گرفته شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی 10 بار پس از اجرایی شدن برجام، پایبندی ایران را به این توافق بین المللی تایید کرده و یوکیا آمانو مدیر کل آژانس امروز چهارشنبه نیز با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر اهمیت برجام گفت که تعهدات هسته ای ایران تحت برجام همچنان در حال اجرا شدن هستند.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کرد که این اتحادیه به توافق هسته‌ای با ایران پایبند است.
تهرام 1625

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس