چند خبر کوتاه از شهرستان ری

چند خبر کوتاه از شهرستان ری


** نقاط خطرآفرین بوستان ولایت ایمن سازی شد
به گزارش ایرنا، شهردار منطقه 19 از آغاز عملیات ایمن سازی و رفع خطر از نقاط بی دفاع شهری در بوستان بزرگ ولایت خبر داد.
پیمان قربانی با تأکید براینکه بوستان بزرگ ولایت نقش پر رنگی درحفظ محیط زیست و گسترش فضای سبز این منطقه دارد، افزود: در همین راستا عملیات ایمن سازی، رفع خطر از نقاط بی دفاع شهری وخطر آفرین در این بوستان با هدف ایجاد فضای شاد و مفرح برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان آغاز شده است.
وی ادامه داد: برای بهره مندی هر چه بیشتر شهروندان از فضای سبز و امکانات تفریحی بوستان بزرگ ولایت از سه روز گذشته مرمت جوش و قفل درب های فرسوده، پاکسازی نقاط جرم خیز در 20 نقطه از فاز 2 در حال انجام است و تا رفع کامل نواقص ادامه خواهد داشت.
قربانی در تشریح سایر اقدامات در حال انجام در این بوستان خاطرنشان کرد: ترمیم قریب به هزار متر طول فنس ها در فاز یک و 2، نصب 25 عدد نیوجرسی در مسیر ورود وسایل حمل و نقل به بوستان، رفع نواقص 210 چشمه سرویس بهداشتی و احداث چاه جذبی از اقدامات اجرایی در این بوستان است.
وی یاد آور شد: به منظور حفظ زیبایی محیط زیست و جلوگیری از رشد آفات، عملیات چمن زنی، حاشیه زنی، حذف پاجوش، تنه جوش و حذف علف های هرز و کاشت نشاء فصلی به طور مستمر در این بوستان انجام می شود.
منطقه 19 شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در جنوب غربی این شهر قرار دارد. این منطقه ب‍‍ا وس‍‍عت‍‍ی برابر 92 کی‍لومت‍ر مرب‍‍ع دارای پنج ن‍‍احی‍ه و 14 مح‍له است.

** سالن آمفی تئاتر شهرداری کهریزک تجهیز و نوسازی شد
مسئول واحد فنی و عمران شهرداری کهریزک روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: تجهیز و نوسازی سالن آمفی تئاتر 230 نفری در ساختمان شماره 2 شهرداری در دستور کار واحد فنی و عمران شهرداری کهریزک قرار گرفت.
ناصر مصیبی افزود: سالن آمفی تئاتر شماره 2 با هدف برگزاری همایش های عمومی، برپایی جلسات و کارگروه های آموزشی، نمایش فیلم و اجرای نمایش تجهیز می شود.
وی گفت: با توجه به مطالعات صورت گرفته، این سالن در 13 ردیف ظرفیتی بالغ بر 230 صندلی دارد.
وی خاطرنشان کرد: جهت تجهیز و نوسازی این سالن اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال پیش بینی شده است که اجرای این عملیات عمرانی از ابتدای اردیبهشت آغاز و درصورت پیشرفت فیزیکی مناسب پروژه در پایان نیمه اول سالجاری به بهره برداری می رسد.

** کتاب «آموزش روان خوانی» در شهرری منتشر شد
کتاب «آموزش روان خوانی» همراه با قصه و تصاویر رنگی تألیف ‘مرضیه شاکری سعد آباد’ توسط انتشارات سمیع در شهرستان ری منتشر شد.
این کتاب برای دانش آموزان کلاس اول ابتدایی تهیه شده که حروف الفبا و کلمات را همراه با قصه و تصویر به نوآموزان آموزش می دهد.
کتاب «آموزش روان خوانی» در ٨٤ صفحه در قطع رحلی تمام رنگی به همت مرضیه شاکری سعد آباد، آموزگار مدارس ابتدایی استان تهران و کارشناس ارشد برنامه ریزی آموزشی تدوین شده است.
طراح و تصویرگر این کتاب نیز بر عهده «امیر حامد پاژتار» بوده است.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از 860 هزار نفر از مهمترین شهرستان مذهبی و سیاسی استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس