چند خبر کوتاه از شهرستان ری

چند خبر کوتاه از شهرستان ری


** توان یابان منطقه 19 از مهارت های اجتماعی بهره مند می شوند
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 تهران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کارگاه های آموزش مهارت های اجتماعی ویژه کانون معلولان منطقه 19 در سرای محله خانی آباد جنوبی برگزار می شود.
حمید بهرامی به اهمیت فراگیری مهارت های اجتماعی معلولان اشاره کرد و گفت: این مهارت ها باعث افزایش مشارکت اجتماعی، فراهم کردن زمینه های لازم جهت بروز استعداد های معلولان و پر کردن اوقات فراغت آنها می شود.
وی ادامه داد: کارشناسان روانشناسی کودکان استثنایی در این کارگاه ها به آموزش نحوه آداب معاشرت، غذا خوردن، احترام، مذاکره، تشکرکردن، مقابله با خشم، برخورد با احساسات را انجام می دهند.
وی ادامه داد: معلولان با این آموزش ها می توانند قوه اعتماد به نفس را افزایش داده و توانمندی های اجتماعی آنان ارتقا یابد.
بهرامی در ادامه به حضور معلولان جسمی حرکتی و ذهنی در این کارگاه ها اشاره کرد و یادآور شد: در این کارگاه ها بعد از آموزش هر مهارت، معلولان به صورت فردی یا مشارکت گروهی به تمرین عملی مهارت آموخته شده می پردازند.
وی ادامه داد: بعد از برگزاری هر دوره کلاس های مشاوره ویژه اولیا با هدف بیان نقاط قوت و ضعف معلولان در هر مهارت آموخته شده و نحوه تعامل با آنها برگزار می شود تا والدین در آموزش مهارت های اجتماعی و پیشرفت فرزندانشان سهیم باشند.
بهرامی عنوان کرد: کارگاه مهارت های اجتماعی ویژه توان یابان روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 11 در سرای محله خانی آباد جنوبی برگزار می شود و معلولان علاقمند به منظور بهره مندی از خدمات رایگان این کارگاه ها بهره مند شوند.

** کتاب ‘خون مردگی’ در شهرری نقد و بررسی شد
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ری، برنامه نقد وبررسی کتاب ‘خون مردگی’ با حضور الهام فلاح نویسنده کتاب و مجید قیصری منتقد برنامه و با حضور تعدادی از علاقمندان در محل کتابخانه علامه دهخدا شهرستان ری برگزار گردید.
این کتاب که برنده جایزه ادبی پروین اعتصامی در سال 95 است به روایت عاشقانه با طعم جنگ تحمیلی نوشته شده است.
داستان از سه بخش تشکیل شده است که فضای آن زندگی در زمان جنگ و پس از آن را روایت می کند. داستان عشقی که در سال های پایانی جنگ آغاز می شود و سرنوشتش تا 23 سال بعد ادامه می کند. این داستان از زبان بومی مناطق جنوب بهره برده و جذابیت خاصی به آن داده است.

** نمایشگاه عکس هنرآموزی در شهرری برپا شد
نخستین نمایشگاه عکس هنرآموزی به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم در مجتمع فرهنگی و هنری شیخ ابوالفتوح رازی شهرری برپا شد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، در این نمایشگاه حدود ٥٠ اثر عکاسی شده با موضوع آزاد از هنرآموزان هنرستان های شهرستان های استان تهران در معرض دید عموم قرار گرفته است.
علاقمندان برای تماشای آثار این نمایشگاه می توانند از ١٧ تا ٢٧ اردیبهشت ماه جاری از ساعت ٩ تا ١٧ به مجتمع فرهنگی و هنری شیخ ابوالفتوح رازی واقع در میدان نماز شهرری مراجعه کنند.
نخستین نمایشگاه عکس هنرآموزی به همت اداره کل آموزش و پرروش شهرستان های استان تهران و انجمن هنرهای تجسمی شهرستان ری برپا شده است.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس