چهار پروژه عمرانی ورزشی استان تهران افتتاح شد

چهار پروژه عمرانی ورزشی استان تهران افتتاح شد


به گزارش خبرنگار ایرنا،چهار پروژه ورزشی استان تهران شامل فاز اول جاده تندرستی و سالن 2 طبقه مجموعه ورزشی تختی، افتتاح استادیوم 3هزار و 500 نفری بعثت و مجموعه طبقاتی امام علی(ع) روز شنبه با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، محمدحسین مقیمی استاندار تهران، رضا گلمحمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، شهرداران مناطق 15 و 8 و جمعی از پیشکسوتان ورزشی و مسئولان به بهره برداری رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در آیین افتتاح زمین چمن مصنوعی و استادیوم 3هزار و 500 نفری بعثت تهران اظهار داشت: این پروژه از سال 86 آغاز شد که به دلیل نبود اعتبارات در سال 89 متوقف و با شروع دولت تدبیر و امید در سال 92، با همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با اعتبار 9 میلیارد تومان تکمیل شد.
رضا گلمحمدی گفت: همچنین برای اجرای فازهای دوم مجموعه طبقاتی بعثت نیز حدود 20 میلیارد تومان از طریق استانداری و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تعلق گرفت که تا پایان سال 97، به صورت کامل به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه در تهران هیچ استادیوم ورزشی 3هزار و 500 نفره برای مسابقات ورزشی وجود نداشته، خاطرنشان کرد: با افتتاح استادیوم 3هزار و 500 نفری بعثت می توانیم مسابقات کشوری را در پایتخت میزبانی کرده و استعدادهای ورزشی را در جنوب تهران کشف و ساماندهی کنیم.
گلمحمدی، سالن های ورزشی 15خرداد ورامین، مهرآذین ملارد، صالح آباد بهارستان، زمین چمن مصنوعی بیدگنه ملارد، سالن ورزشی خاتون آباد پاکدشت، زمین های چمن مصنوعی پردیس و مهر امام رضا(ع)، سالن های ورزشی باغستان شهریار، جاویدآباد قرچک، پیشوا، فاز اول استادیوم 5هزار نفری ملارد، استادیوم 5هزار نفری ورامین، استادیوم 7هزار نفری شهدای اسلامشهررا از دیگر پروژه های عمرانی و ورزشی استان تهران عنوان کرد که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
وی افزود: در حال حاضر 40 پروژه نیمه کاره ورزشی با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در استان تهران وجود دارد که با تخصیص اعتبارات ملی و استانی تا پایان سال 98 به صورت کامل به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، در حال حاضر بیش از 4هزار و 400 مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی در استان تهران وجود دارد که از این حیث سرانه ورزشی برای هر شهروند، 46 سانتی متر مربع است.
تهرام/7247/ 7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس