کارکنان هلال احمر با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

کارکنان هلال احمر با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند


به گزارش ایرنا، علی اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه، محمود محمدی نسب دبیر کل جمعیت هلال احمر و جمعی از کارکنان و جوانان این نهاد به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) با آرمان های والای ایشان، رهبری و شهدا تجدید پیمان کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم، با نثار تاج گل و قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.
کارکنان سازمان هلال احمر ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را گرامی داشت.
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه این آیین گفت: امروز جمعی از کارکنان هلال احمر به نمایندگی از تمامی زحمت کشان این سازمان در حرم مطهر امام خمینی(ره) حاضر شده اند تا بار دیگر با آرمان های بلند ایشان که جوهره اصلی آن اصل ولایت فقیه است، تجدید پیمان و بیعت کنند.
حجت الاسلام عبدالحسین معزی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در تمامی عرصه های علمی، فقهی و شخصیتی سرآمد بود افزود: عارف بودن در همه حال مهمترین ویژگی شخصیتی امام راحل بود که باعث می شد ایشان همیشه و در هر شرایطی اطمینان قلبی خاصی داشته باشند.
وی ادامه داد: امام راحل تمامی امور را برای خدمت به خلق خداوند و با توکل و ایمان قوی به پروردگار به ثمر می رساند و امروز مهمترین ویژگی سازمان هلال احمر در میان سایر ادارات در راه خدا و برای خدمت به خلق خدا عمل کردن است.
معزی با اشاره به اینکه امروز هلال احمر در 190 کشور جهان به مردم خدمات رسانی می کند اظهار کرد: امدادگری در کشور ما ریشه در فرهنگ اسلامی و برگرفته از قرآن و اهل بیت ما است که این موضوع جمعیت هلال احمر ایران را با سایر کشورها متمایز می کند.
18 اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است، این سازمان بین المللی با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی تشکیل شد، بر اساس موافقتنامه ژنو در سال 1864 میلادی و به خصوص به علت تلاش شخصی به نام ژن هنری دونان (Jean Henry Dunant) سوئیسی، ‘صلیب سرخ’ نام گرفت.
هفته هلال احمر در ایران از 18اردیبهشت ماه آغاز می شود.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس