کارگران کارخانه شیر وارنا مقابل فرمانداری ورامین تجمع کردند

کارگران کارخانه شیر وارنا مقابل فرمانداری ورامین تجمع کردند


به گزارش ایرنا ، بیش از 50 نفر از کارگران کارخانه شیر وارنا در اعتراض به عدم دریافت 4 ماه حقوق و مزایا و عدم توجه مسئولان و مالکان کارخانه به مشکلاتشان ، در مقابل فرمانداری ورامین تجمع کرده و خواستار رسیدگی مسئولان شهرستان به مشکلاتشان شدند.
این افراد اعلام کردند که چهار ماه است که حتی یک ریال حقوق دریافت نکرده اند و مسئولان کارخانه پاسخی به آنان نمی دهند.
یکی از کارگران معترض به خبرنگار ایرنا گفت : با کاهش میزان تولید کارخانه ، تعداد زیادی از 600 کارگر کارخانه وارنا اخراج شدند و بقیه کارگران نیز به دلیل عدم دریافت حقوق و مزایای ، در محل کار خود حاضر نشده اند.
وی افزود : کارخانه شیر وارنا روزهای متمادی است که تعطیل بوده و هیچ تولیدی ندارد ، کارگران بی کار شده اند ، حتی یک ریال حقوق دریافت نکرده اند و در ایام ماه مبارک رمضان ، خانوده آنان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.
وی اظهار کرد: به نظر می رسد که مسئولان کارخانه ، در حال جابجا کردن وسایل کارخانه هستند و اگر مسئولان تدبیری نیاندیشند ، فردا نمی توان حتی یک ریال از حق و حقوق کارگران را مطالبه کرد.
رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ورامین با حضور در بین کارگران معترض ، از روند پیگیری های صورت گرفته گزارشی به آن ها داد و از کارگران خواست تا به تجمع خود پایان دهند که کارگران محل را ترک نکردند.
پیش از این فرماندار ورامین ، سوء مدیریت را عامل ایجاد مشکل برای کارخانه شیر وارنا ، یکی از بزرگترین کارخانه های لبنیات و شیر جنوب شرق تهران اعلام کرده بود.
محمدرضا یوسفی در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دریافت تسهیلات 250 میلیارد تومانی این کارخانه گفت : این که امروز این کارخانه مطالبه تسهیلات مجددی دارد باید شفاف محل هزینه آن را مشخص کند.
یوسفی میزان بدهی این کارخانه به دامداران منطقه را بیش از 8 میلیارد تومان اعلام کرد.
کارخانه شیر وارنا در سال 1386 به عنوان بزرگترین واحد تولیدی لبنیات با ظرفیت روزانه 100 هزار تن محصولات لبنی فعالیت خود را درورامین آغاز کرد.
پس از 5 سال از راه اندازی این کارخانه ، مالک اصلی کارخانه فوت کرد و با مرگ وی ، فعالیت کارخانه سیر نزولی را آغاز کرد تا جایی که بسیاری از کارگران اخراج شده و تولید به حداقل ممکن رسید.
طی ماه های اخیر ده ها نفر از کارگران این کارخانه برای دریافت حقوق و مزایای خود مقابل درب کارخانه و فرمانداری شهرستان ورامین تجمع کرده و خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلاتشان شدند.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس