کیفیت آب شرب جنوب تهران ارتقا می یابد

کیفیت آب شرب جنوب تهران ارتقا می یابد


به گزارش ایرنا ، محمد پرورش روز پنجشنبه در حاشیه بازدید وزیر نیرو از تجهیزات سد ماملو و تصفیه خانه هفتم تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدول اول تصیفه خانه هفتم تهران 2 سال پیش با حضور ریاست جمهوری افتتاح و مورد بهرداری قرار گرفت که اجرای مدول دوم نیز پس از آن آغاز شد.
وی عنوان کرد: ساخت مدول دوم تصفیه خانه هفتم تهران از سال 1395 آغاز شد و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در خردادماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد که برای تکمیل این طرح 550 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
پرورش گفت: با اتمام این طرح، ظرفیت تأمین آب تصفیه خانه هفتم تهران 2.5 متر مکعب بر ثانیه افزایش می یابد و کیفیت آب شرب بخش های جنوبی و شرق استان از جمله پاکدشت، ورامین و قرچک ارتقا پیدا می کند.
سد ماملو با مساحت حوضه آبریز هزارو 750 کیلومتر مربع و متوسط جریان آب سالانه 283.8 میلیون متر مکعب بر روی رودخانه جاجرود در 2 کیلومتر پایین تر از محل تلاقی رودخانه دماوند با رودخانه جاجرود احداث شده است.
وزیر نیرو امروز پنجشنبه در سفر به شهرستان های ورامین و قرچک ضمن افتتاح مخزن 15 هزار متر مکعبی شهرستان پاکدشت، طرح های آبرسانی به شهرک های این 2 شهرستان از سد ماملو را نیز افتتاح می کند.
تهرام/7254/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس