یک هزار قلم دارو و لوازم بهداشتی تقلبی در ورامین کشف شد

یک هزار قلم دارو و لوازم بهداشتی تقلبی در ورامین کشف شد


به گزارش ایرنا، حسن میرزایی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نظارت بر فعالیت واحدهای عطاری شهرستان ورامین گفت: بیش از 40 واحد عطاری دارای مجوز و چندین واحد بدون پروانه در سطح شهرستان ورامین مشغول به فعالیت می باشند که این واحدها گاه به عرضه داروهای گیاهی و دست ساز اقدام می کنند.
وی افزود: به منظور کنترل فعالیت این واحدهای صنفی و مقابله با پدیده قاچاق و یا دخالت در امر طبابت ، طرح ویژه نظارت بر عملکرد عطاری ها با همکاری اتاق اصناف ، شبکه بهداشت و اداره اماکن نیروی انتظامی آغاز شده که در نخستین روز از اجرای این طرح، یک واحد غیر مجاز که اقدام به عرضه داروی دست ساز و لوازم بهداشتی تقلبی و قاچاق می کرد شناسایی شد.
وی بیان کرد: در بررسی این واحد غیر مجاز ، بیش از یک هزار و 180 قلم انواع داروی دست ساز و لوازم بهداشتی تقلبی و قاچاق شامل قرص و کپسول ترک اعتیاد تقلبی، انواع قرص‌های محرک جنسی غیرمجاز، قرص و کپسول و پودرهای چاقی و لاغری تقلبی، حنای هندی قاچاق، انواع ژل و صابون‌های تقلبی کشف شد.
میرزایی ارزش کالاهای کشف شده را بیش از 14 میلیون ریال اعلام کرد.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ورامین اظهار کرد: پرونده تخلف متصدی این عطاری پس از تکمیل به منظور سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.
وی با تأکید بر این که عطاری ها حق تجویز گیاه دارویی به منظور درمان امراض را ندارند از مردم خواست تا در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی ، به مراکز درمانی مجاز مراجعه کنند.
میرزایی از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی مراتب با استفاده از شماره تلفن 124 به اطلاع بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت برسانند.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس