10جایگاه عرضه دام بهداشتی در دماوند و پردیس ایجاد می شود

10جایگاه عرضه دام بهداشتی در دماوند و پردیس ایجاد می شود


سید علی امامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این نهاد همانند سنوات گذشته با استقرار کارشناسان در جایگاه های عرضه دام در روز عید قربان توسط شهرداری هر شهر، نظارت های بهداشتی قبل و بعد از کشتار انجام می دهد.
وی افزود: سال گذشته در دو شهرستان دماوند و پردیس 9 جایگاه عرضه دام زنده مستقر بود و بیش از 370 راس گوسفند معاینه بالینی قبل و بعد از کشتار توسط کارشناسان صورت گرفت.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند و پردیس با تاکید براینکه در سال جاری کشتار فقط در کشتارگاه های دامی انجام می شود، تصریح کرد: 2 کشتارگاه در دماوند و رودهن به منظور کشتار دام وجود دارد و جایگاه هایی که در نظر گرفته شده صرفاً به منظور عرضه دام زنده است.
امامی در خصوص تعداد جایگاه های در نظر گرفته شده عنوان کرد: کشتارگاه و یک جایگاه ثابت در منطقه جیلارد دماوند، کشتارگاه و یک جایگاه ثابت در میدان خلیج فارس رودهن، یک جایگاه ثابت در مقابل بازار روز پردیس، 2 جایگاه ثابت در ابتدا و انتها شهر بومهن، یک جایگاه ثابت در میدان آبعلی، یک جایگاه در آبسرد و یک جایگاه در کیلان؛ مجموعا 10 جایگاه به منظور عرضه دام زنده در نظر گرفته شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه 3 اکیپ سیار نیز به منظور جلوگیری از کشتار غیر مجاز در سطح 2 شهرستان فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد: از مردم تقاضا داریم که دام زنده را از جایگاه های در نظر گرفته شده خریداری و به منظور تامین سلامت برای کشتار به کشتارگاه ها مراجعه کنند و بعد از کشتار گوشت را به مدت 24 ساعت در دمای صفر تا 4 درجه قرار دهند.
وی گفت: در صورت انجام این امر ویروس بسیاری از بیماری های انگلی مخصوصا تب کریمه کنگو از بین خواهد رفت و قبل از طبخ نیز از دستکش و ماسک استفاده کنند.
امامی تصریح کرد: افرادی که قصد دارند ذبح دام در منازل صورت گیرد، هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد و کارشناسان و گشت های سیار به منازل مراجعه خواهند کرد.

** ایجاد2 پایگاه برای جمع آوری نذورات روز عید قربان توسط کمیته امداد
رئیس کمیته امداد شهرستان دماوند از برپایی 2 پایگاه در روز عید سعید قربان به منظور جمع آوری نذورات و کمک های مردمی در شهرستان دماوند خبر داد.
مهدی شعبانی، در این خصوص اظهار داشت: به منظور احیا سنت اصیل اسلامی انفاق همچون سنوات گذشته با همت مردم نیکوکار و خیر شهرستان نذورات قربانی اعم از گوشت، دام زنده و وجوهات نقدی جمع آوری می شود.
وی افزود: دو پایگاه در روز عید سعید قربان به منظور جمع آوری نذورات در سطح شهرستان ایجاد و پس از جمع آوری در بین نیازمندان توزیع می شود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مردم نیکوکار شهرستان در سال گذشته 47 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به نیازمندان در قالب طرح نذر قربانی کمک کردند و امیدواریم در سال جاری این رقم افزایش یابد.
رئیس کمیته امداد شهرستان دماوند اضافه کرد: علاوه بر 2 پایگاه مستقر در روز عید در شهرستان، مردم می توانند نذورات خود را به شماره حساب 1484275167 بانک ملت به نام کمیته امداد شهرستان دماوند و یا از طریق تلفن گویا 7355 واریز کنند.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس