110 جشن شادستان تهران در دهه ولایت برگزار می شود

110 جشن شادستان تهران در دهه ولایت برگزار می شود


دهه ولایت و امامت از عید سعید قربان آغاز و تا ولادت امام موسی کاظم(ع) (31 مردادماه تا 10 شهریورماه مصادف با دهم تا بیستم ذی الحجه) ادامه دارد.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان اظهار داشت: علاوه بر نورافشانی، جشن های شبانه شادستان تهران در هر یک از مناطق 22 گانه ویژه شهروندان اجرا می شود.
وی، اعیاد خجسته و مبارک دهه ولایت را محور وحدت اسلامی برای تمامی مسلمانان دانست و افزود: برگزاری برنامه هایی در این اعیاد می تواند ارتقادهنده نشاط معنوی و اجتماعی شهروندان، معرف مولفه‌های سبک زندگی ایرانی- اسلامی با محوریت آموزه های مکتب علوی و اعتلابخش فعالیت های اجتماعی و فرهنگی مرتبط با سیره و سنت ائمه اطهار(ع) باشد.
شجاع پوریان گفت: همزمان با فرارسیدن ایام نورانی دهه ولایت، شهرداری تهران درنظر دارد با بهره مندی از تمامی ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی ویژه برنامه های فرهنگی متناسب با ایام این دهه را با تاکید بر روح ولایت به عنوان عامل وحدت مسلمین، معرفی عید سعید غدیر به عنوان عید اخوت و برادری و با توجه به سیاست ها و رویکردهای جدید مدیریت شهری در مناطق 22گانه و مراکز فرهنگی شهرداری تهران اجرا کند.
به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، برنامه ها و جشن های گسترده ای نیز در تمامی مناطق و محله ها و مراکز و اماکن فرهنگی تفریحی شهر تهران پیش بینی شده که در ایام دهه ولایت ویژه شهروندان تهرانی برگزار می شود.

*مشارکت در برگزاری مراسم دعای عرفه در مساجد و اماکن مذهبی پایتخت
شجاع پوریان با تأکید بر مشارکت عمومی شهروندان در اجرای برنامه ها افزود: تلاش می کنیم در این برنامه ها ضمن ترویج نشاط و شادی معنوی و اجتماعی با رعایت شعائر دینی و مشارکت هدفمند در برنامه های شاخص و تاثیرگذار مساجد، هیئات مذهبی و تشکل های مردمی، اجرای کیفی برنامه ها، صرفه جویی در هزینه ها و پرهیز از انجام برنامه های کلیشه ای و فاقد اثربخشی را مدنظر قرار دهیم.
وی با اشاره به تدارک 27 عنوان ویژه برنامه پاسداشت دهه ولایت گفت: این برنامه ها همزمان با روز عرفه آغاز شده و از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر ادامه پیدا می کند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد: در روز عرفه و به مناسبت روز نیایش معاونت های امور اجتماعی و فرهنگی مناطق 22 گانه در برگزاری مراسم دعای عرفه در مساجد، حسینیه ها و هیئات مذهبی شهر تهران مشارکت و مساعدت می کنند.
شجاع پوریان خاطرنشان کرد: طرح عرضه بهداشتی دام نیز روزهای 30 و 31 مردادماه مصادف با روزهای عرفه و عید سعید قربان از ساعت 9 صبح تا قبل از اذان ظهر به همراه تبلیغات و درج پیام های آموزشی و فرهنگی با موضوعات عید سعید قربان و دهه ولایت به همت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار صورت می گیرد.

*جشن تکریم‌ سادات در مساجد و سراهای محلات
معاون شهردار تهران افزود: همچنین سادات محلات شهر تهران طی مراسمی با عنوان سلاله اطهر در مساجد و سراهای محلات تجلیل و تکریم می شوند.
شجاع پوریان از برگزاری نشست های تخصصی غدیرشناسی خبر داد و گفت: تجلیل از غدیرشناسان، تقدیر پژوهشگران و نویسندگان عرصه غدیر در سطح مناطق و مساجد منتخب شهر از جمله برنامه های این نشست هاست.

*برگزاری 9 شب فرهنگی در برج میلاد تهران
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به ویژه برنامه عید پهلوانی اظهار داشت: همزمان با عید سعید غدیر جشن و همایش ویژه باستانی کاران با محوریت اخلاق پهلوانی و جوانمردی و تاسی به الگوی حضرت امیرالمومنین علی(ع) به همت سازمان ورزش و تندرستی شهرداری تهران برگزار می شود.
شجاع پوریان، از برگزاری 9 شب فرهنگی در برج میلاد خبر داد و گفت: شب های فرهنگی استان های فارس، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، زنجان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، سمنان، کردستان و کرمان به همراه پنج جشنواره کامکس از 31 مرداد تا 8 شهریورماه میزبان شهروندان تهرانی است.

*افتتاح جشنواره بین المللی نمایش عروسکی مبارک در بوستان آب و آتش
وی با اشاره به ویژه برنامه های منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد افزود: جشن های دهه ولایت(30 مرداد تا 6 شهریور)، جشنواره بین المللی نمایش عروسکی مبارک(27 تا 31 مرداد)، جشنواره نقالان علوی(1 الی 6 شهریور)، جشن مردمی غدیر(7 شهریور)، اجرای کنسرت استاد فخرالدینی(8 و 9 شهریور) در بوستان آب و آتش برگزار می شود.
معاون شهردار تهران، نشست های فرهنگی مهدوی( 8 و 9 شهریور) در بوستان بنادر، نشست های فرهنگی علوی(2 تا 11 شهریور) در بوستان طالقانی و جشن های غدیر( 7 و 9 شهریور) در گذر فرهنگ عباس آباد را از دیگر برنامه های این منطقه فرهنگی گردشگری عنوان کرد.
شجاع پوریان خاطرنشان کرد: ویژه برنامه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی نیز شامل جشن غدیر و تجلیل از سادات، برپایی ایستگاه های صلواتی( 7 شهریور در ایستگاه های پرتردد)، مسابقات فرهنگی مذهبی و اهدای جوایز است..
وی، برگزاری جشن در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) در ایام دهه ولایت از سوی سازمان بهشت زهرا(س)، برپایی ایستگاه های صلواتی در معابر و میادین پرتردد سطح منطقه با همکاری هیئت های مذهبی، تدارک جشن و ویژه برنامه ها در ایستگاه های مترو و طراحی و انتشار ویژه برنامه دهه ولایت توسط موسسه همشهری را از دیگر برنامه های دهه ولایت برشمرد

*نورافشانی 22 نقطه اصلی شهر تهران در شب عید سعید غدیر
به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، فضاسازی تبلیغی و محیط آرایی شهر نیز شامل آذین بندی 40 میدان اصلی سطح شهر به صورت ویژه، نور افشانی 22 نقطه اصلی شهر تهران در شب عید سعید غدیر، آذین بندی ساختمان ها و فضاهای دراختیار شهرداری های مناطق22گانه، اکران تبلیغات فرهنگی بر روی یکصد سازه و پرتابل عرشه پل در ایام اعیاد سعید قربان و غدیرخم از سوی شهرداری های مناطق و سازمان زیباسازی شهرداری تهران انجام می شود.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس