112 هزار شغل در استان تهران ایجاد شد

112 هزار شغل در استان تهران ایجاد شد


به گزارش ایرنا، نعمت الله ترکی روز یکشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی که در سالن استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: برای سه هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان برش استانی، تفاهم نامه هایی امضا شده که در بخش های صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، تعاون و کار، باز آفرینی شهری و گردشکری می تواند در قالب اقتصاد مقاومتی به اشتغالزایی منجر شود.
وی با بیان اینکه از سال 94 در زمینه تولید یا کسب و کارهای حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را آغاز کرده ایم، که یکی از آنها پایانه صادرات گل و گیاه با تولید یک میلیارد و ٥٠٠ میلیون گل شاخه بریده بود افزود: با توجه جایگاه نخست استان تهران در تولید این محصول در صدد افزایش صادرات آن هستیم.
ترکی ادامه داد: فاز اول پایانه صادرات گل و گیاه در شهرستان اسلامشهر راه اندازی شده و تا پایان سال ٩٨ بطور اصولی تکمیل می شود.
رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان تهران تصریح کرد: در جلسه با مسئولان ذیربط مقرر شد تا پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در شهرستان ها جانمایی شود.
ترکی در خصوص توسعه گردشگری نیز گفت: 30 نقطه در استان تهران برای جذب گردشگران جانمایی شده است که هفت مورد آن در حوزه شمیرانات و سه پروژه در قالب بوم گردی تعریف شده است.
** ایجاد گفتمان جدید برای توسعه سرمایه گذاری در استان تهران ضروری است
فرزانه دهنادی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان تهران نیز در این جلسه با اشاره به فقدان بینش روز سرمایه‌گذاری به عنوان مشکل عمده گفت: ایجاد گفتمان و ادبیات جدید برای توسعه سرمایه گذاری در استان تهران ضروری است.
وی بیان کرد: برخی متولیان مسائل روز سرمایه‌گذاری را نمی دانند و اگر با ادبیات جدید آشنا شوند می تواند زمینه ساز اتفاقات خوبی در استان شود.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان تهران درباره سرمایه گذاری خارجی در سطح استان تهران نیز اظهارداشت: هفت طرح با مبلغ 960 میلیون دلار در زمینه های مختلف از جمله احداث نیروگاه خورشیدی، سرمایه گذاری بورس، تولید محصولات کشاورزی و گلخانه ای و 97 میلیون دلار در بخش فنی و مهندسی سرمایه گذاری شده است.
تهرام/٣٠٣٦//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس