120 تشکل قرآنی در شهرستان ری فعال است

120 تشکل قرآنی در شهرستان ری فعال است


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی کنگرلو روز شنبه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موسسه های قرآنی در این شهرستان دامنه فعالیت گسترده و مکان مشخصی دارند.
وی عنوان کرد: آموزش قرآن از روخوانی تا تفسیر در میان مردم به ویژه نسل جوان از سیاست های این سازمان محسوب می شود و در اجرای این مهم برنامه های خاصی در این شهرستان اجرا شده است.
وی به فعالیت های این نهاد در ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: در 10 مسجد این شهرستان برنامه تفسیر سوره قصص برگزار و به 100 نفر از برگزیدگان نیز جوایز نفیسی اهدا شد.
وی افزود: همچنین نمایشگاه قرآن نیز در ماه مبارک با همکاری شهرداری باقرشهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در باقر شهر برگزار شد.
کنگرلو از برگزاری 10 دوره آموزش مداحی در این شهرستان نیز خبر داد و افزود: ری با برگزاری این تعداد دوره آموزشی، بالاترین میزان برگزاری کارگاه های مداحی کشور را دارد.
وی یادآور شد: کلاس های تخصصی آموزش مداحان در موضوعات آشنایی با دستگاه های موسیقی، مقتل شناسی، آموزش آداب و اخلاق مداحی برگزار شد.
وی با بیان اینکه تاکنون 600 مداح در سامانه طوبی این شهرستان ثبت نام و کارت مداحی دریافت کرده اند، افزود: این هیات های مذهبی دارای روحانی، مداح، مربی قرآن، رابط فرهنگی و هیات امنا هستند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: ساماندهی این هیات ها، توسط شورایی متشکل از 16 کمیته تخصصی انجام شده است و تمامی هیات های موقت و دایمی در این سامانه ثبت نام کرده اند.
وی ساماندهی مبلغان دینی را از اولویت ها بیان کرد و گفت: تاکنون 600 مبلغ و 60 مبلغه در سامانه جامع اعزام (سجام) شهرستان ری ثبت نام کرده اند.
کنگرلو ادامه داد: این شهرستان در حال حاضر 250 مبلغ و 60 مبلغه فعال دارد که برای انجام ماموریت به مساجد، ادارات، مدارس، هیات های مذهبی و اماکن متبرکه اعزام می شوند.
وی از اعزام 18 روحانی در سال گذشته به روستاهای ری خبر داد و گفت: روحانیون مستقر در روستاها در سال جاری به 21 نفر رسیده اند که تمام کارهای فرهنگی روستاها اعم از پرکردن اوقات فراغت، برگزاری کلاس های پیشگیری از اعتیاد و مشاوره خانواده را بر عهده دارند.
یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس سازمان اسلامی در سال 1360 است.
/3003/3218

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس