13 گروه جهادی به مناطق محروم استان تهران اعزام می شوند

13 گروه جهادی به مناطق محروم استان تهران اعزام می شوند


به گزارش ایرنا، اسماعیل حشمتی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان تهران در مجتمع آفتاب شهرری افزود: این گروه ها متشکل از 70 بسیجی جهادگر از دوم شهریور ماه به مدت 12 روز به مناطق محروم استان تهران اعزام می شوند.
وی تصریح کرد: 29 هزار دانشجو از 298 هزار دانشجوی استان، عضو بسیج هستند که در اجرای فعالیت های جهادی نقش مهمی دارند.
حشمتی ادامه داد: گروه های جهادی فعالیت در بخش های عمرانی و ترویجی را بر عهده دارند، که مناسب سازی مساجد و مدارس، ارائه خدمات آموزشی در حوزه های دامداری و کشاورزی از جمله این فعالیت ها محسوب می شود.
وی عنوان کرد: آموزش های فرهنگی از جمله توانمند کردن زنان روستایی در بحث اشتغال و بهداشت، آموزش های ویژه برای آمادگی ورود دانش آموزان و نوجوانان روستایی به جامعه از مهمترین اقدامات بانوان دانشجوی بسیجی در اردوهای جهادی است.
حشمتی یادآور شد: بسیج دانشجویی با اجرای انواع اردوهای خط امام(ره)، راهیان نور، نشست های معرفتی و تشکیلاتی، بازدید های علمی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و بازدید از اماکن تاریخی به دنبال بصیرت افزایی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آماده سازی دانشجویان برای قبول انواع مسئولیت های اجتماعی است.
وی کمک به حل چالش های نظام اسلامی و تربیت نیروی انقلابی را از مهمترین اهداف بسیج دانشجویی عنوان کرد و افزود: این نهاد خدمتگذار با سه رویکرد اساسی ارتقای سطح دانش دانشجویان، ایجاد گرایش دانشجویان به اولویت های کشور و ایجاد رفتار صحیح اجتماعی در میان دانشجویان به دنبال رسیدن به اهداف والای خود است.
حشمتی در ادامه به کودتای تاریخی 28 مردادماه 1332 اشاره و گفت: دشمنان ایران به ویژه آمریکا از گذشته تا به امروز همواره به دنبال منافع خود و به غارت بردن سرمایه های کشور به روش های مختلف است.
وی گفت: آمریکایی ها با ایجاد شکاف میان آیت الله کاشانی و مصدق، زمینه کودتای 28 مرداد را فراهم کردند و امروز نیز سعی دارند با لغو یک جانبه برجام، بین ملت و دولت شکاف ایجاد کنند.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس