140 هزار متر مربع از معابر روستایی ورامین آسفالت شد

140 هزار متر مربع از معابر روستایی ورامین آسفالت شد


عباس علیخانیان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دولت یازدهم و دوازدهم با اختصاص اعتبارات خاص به مناطق روستایی، در توسعه فعالیت های عمرانی در این مناطق گام های موثری را برداشته و امروز چهره مناطق روستایی ورامین کاملا دگرگون شده است.
وی گفت: طی سال گذشته 40 میلیارد ریال اعتبار به روستاهای شهرستان ورامین اختصاص یافت که این اعتبار صرف هزینه بهسازی معابر روستایی شد.
علیخانیان افزود: با اجرای طرح های هادی مصوب، روستاهای شهرستان ورامین از بستر لازم برای توسعه و عمران برخوردار شدند و اصلاح معابر ، بهسازی، جدولکاری و آسفالت خیابان های روستاها زمینه پیشرفت را در این مناطق فراهم کرده است.
وی بیان کرد: سال گذشته بیش از 140 هزار متر مربع از معابر روستایی آسفالت شد که این میزان از آسفالت کاری در تاریخ شهرستان ورامین بی سابقه بوده است.
علیخانیان گفت: با توجه به اتمام دوره اجرای طرح های هادی ، کار بازنگری طرح هادی 17 روستای شهرستان انجام شده و امسال این طرح ها اجرا می شود.
رئیس بنیاد مسکن ورامین تأکید کرد: مهمترین هدف دولت ، کاهش نرخ مهاجرت از مناطق روستایی به شهرهاست چرا که این مهاجرت موجب می شود که سرمایه انسانی مولد که در حوزه کشاورزی و دامپروری مشغول به فعالیت هستند در مناطق شهری هدر رفته و اقتصاد روستایی با مشکل جدی مواجه شود.
علیخانیان گفت: جلوگیری از مهاجرت که اثرات نامطلوب اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به همراه دارد، جز با توجه ویژه به مناطق روستایی میسر نمی شود.
ورامین با دو بخش مرکزی و جوادآباد و جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
ورامین 59 روستا دارد که از این تعداد ، 39 روستا دارای دهیاری و بودجه مصوب است.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس