144 کلاس آموزش موسیقی در فرهنگسراهای تهران برگزار می شود

144 کلاس آموزش موسیقی در فرهنگسراهای تهران برگزار می شود


به گزارش روز چهارشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بابک ربوخه درباره مربیان آموزش حوزه موسیقی اظهار داشت: از هنگام بازگشایی کلاس‌های موسیقی در فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ، حدود 600 مدرس موسیقی آزمون ابتدایی، تست حضوری و مصاحبه گرفته شد که از این تعداد 315 نفر انتخاب و به مرکز آموزش برای ثبت مشخصات در سامانه مربیان موسیقی، معرفی شدند.
وی افزود: سازهای ایرانی، سازهای کلاسیک و تئوری موسیقی از جمله رشته‌های حوزه موسیقی است که با توجه به نیاز مخاطبان در فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ تدریس می‌شود.
مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره تعداد کلاس‌های موسیقی گفت: هم اکنون 90 مدرس موسیقی در 36 مرکز فرهنگی هنری و در مجموع در 144 کلاس آموزشی فعالیت دارند.
ربوخه با اشاره به اجرای کنسرت‌ گروه‌های موسیقی فعال در مراکز سازمان فرهنگی هنری اظهار داشت: همچنین کنسرت‌های آموزشی که در آن مراکز آموزش موسیقی مانند هنرستان‌ها، دانشگاه‌های موسیقی و آموزشگاه‌های موسیقی هر سال یک‌بار به ارائه آموخته‌های هنرجویان خود می‌پردازند، در مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران اجرا می شود.
وی افزود: کنسرت‌ها و برنامه‌های پژوهشی، برنامه‌های موسیقی مناسبتی، رونمایی و نقد و بررسی آلبوم و کتاب‌های شاخص موسیقی، آیین سپاس، تجلیل و بزرگداشت استادان شاخص موسیقی از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای پاسداشت خدمات هنرمدان موسیقی است.
ربوخه تشکیل گروه کر در فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ را از دیگر فعالیت‌های موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عنوان کرد و گفت: در حال حاضر هفت گروه کر در فرهنگسراهای ارسباران، اندیشه، سرو، انقلاب، بهمن، امید و خانه فرهنگ نور فعال است.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس