18 دفتر گردشگری پایتخت لغو مجوز شد

18 دفتر گردشگری پایتخت لغو مجوز شد


شهرام علیمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 406 بازدید توسط کارشناسان این معاونت انجام شد که چهار مورد از این تعداد تعلیق (سه ماه از فعالیت)شدند.
وی ادامه داد: همچنین در بازدیدهای کارشناسان معاونت گردشگری نیز از فعالیت 21 دفتر گردشگری که به صورت غیر قانونی فعالیت داشتند جلو گیری شد و پرونده آنها پس از تکمیل و پلمپ در اختیار بخش قضایی و پلیس امنیت قرار گرفت.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر 2هزار و 51 دفتر گردشگری در سطح پایتخت فعالیت دارند گفت: در سال جاری 78 مجوز دفاتر گردشگری صادر شده است.
علیمحمدی خاطر نشان کرد: همچنین پرونده 280 موسسه راهنمای گردشگری نیز صادر شده است.

*استاندارد سازی 80 درصد هتل ها انجام شد
وی افزود: استاندارد سازی 110هتل فعال تهران (درجه یک تا 5ستاره) از سال گذشته آغاز شده که تا کنون 80 درصد این هتل ها از لحاظ سیستم های ایمنی، خدماتی و پرسنل مورد ارزیابی قرار گرفتند که مابقی آنها نیز در نوبت و یا رفع نواقص موجود هستند.
رییس گردشگری تهران گفت: پس از استاندارد سازی هتلها نیز مهمانپذیرها و اقامتگاههای پذیرایی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
معاون گردشگری استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر 110 هتل با ظرفیت 15هزار و 302 تخت، 114 مهمانپذیر با 6هزار و 667 تخت، 25 هتل آپارتمان با 1395تخت، 123اقامتگاه خوابگاهی با ظرفیت هشت هزار و 550 نفر و 114 مهمانپذیر در سطح استان فعالیت دارند.
علیمحمدی از ایجاد واحدهای پذیرایی فرهنگی در سطح استان خبر داد و گفت: در سطح تهران خانه های قدیمی و واجد ارزش با تغییر کاربری به واحدهای پذیرایی فرهنگی تبدیل می شوند که در حال حاضر 6مورد به این نهاد ارسال شده است.
وی همچنین به تشکیل تشکلات حرفه ای و تاسیسات اشاره کرد و افزود: در حال حاضر جامعه هتل و هتل آپارتمان های تشکیل و مجامع عمومی سفره خانه ها، مهمانپذیر ها و پذیرایی بین راهی انجام خواهد شد.
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس