2هزار هکتار زمین کشاورزی استان تهران به آبیاری نوین مجهز شد

2هزار هکتار زمین کشاورزی استان تهران به آبیاری نوین مجهز شد


کریم ذوالفقاری عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 683 هکتار دیگر از اراضی کشاورزی به سیستم نوین آبیاری مجهز شده اما ثبت سامانه نشده که مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها باید در این زمینه اقدام کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به افزایش قیمت لوله و دیگر تجهیزات اجرای سامانه های نوین آبیاری اظهار داشت: با اجرای سامانه های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی علاوه بر کاهش مصرف آب، شاهد ارتقای بهره وری در این بخش خواهیم بود اما افزایش قیمت ها و ثابت ماندن سهم مشارکت دولت باعث کند شدن روند تجهیز اراضی و تکمیل پروژه ها شده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال باید حدود 14 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم نوین آبیاری مجهز شود که در پنج ماهه نخست امسال بیش از 2 هزار هکتار از این اراضی به این سیستم مجهز شده است.
به گفته ذوالفقاری اجرای سیستم نوین آبیاری در حال حاضر در 5 هزار و 54 هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران در حال اجرا است.
استان تهران دارای 187 هزار هکتار اراضی کشاورزی در حال کشت است که علاوه بر این در تولید محصولاتی چون تخم مرغ، سبزی و صیفی گلخانه ای، گل های شاخه بریده، قارچ خوراکی و گیلاس در جایگاه اول کشور قرار دارد.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس