22 هزار دام در مراکز عرضه شهرداری تهران فروخته شدند

22 هزار دام در مراکز عرضه شهرداری تهران فروخته شدند


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، عبدالحسین رحیمی با اشاره به استقبال شهروندان از عرضه بهداشتی دام توسط این سازمان گفت: از 26 هزار راس دام عرضه شده در 27 جایگاه، بیش از 22 هزار راس آن طی روزهای عرفه و عید سعید قربان توسط شهروندان خریداری شد.
وی با تاکید بر حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از آلودگی‌های محیط زیستی افزود: حضور 300 دامپزشک و کارشناس بهداشت و 500 نفر ذابح حرفه‌ای در این طرح، علاوه بر تامین سلامت شهروندان در مقابل انواع بیماری‌های مشترک دام و انسان به ویژه تب کریمه کنگو، تاثیر چشمگیری در حفظ محیط زیست شهر داشت.
رحیمی به معاینه پیش از ذبح و پس از ذبح دام توسط دامپزشکان در جایگاه‌های عرضه دام اشاره و تصریح کرد: بیش از نیمی از دام‌های فروخته شده به شهروندان در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام زیر نظر دامپزشکان حاضر در جایگاه‌ها توسط ذابحین حرفه‌ای ذبح شد و بخشی از دام‌ها نیز بنا به درخواست شهروندان پس از انجام معاینات اولیه و تایید سلامت دام، به صورت زنده در اختیار خریداران قرار گرفت.
طی روزهای عرفه و عید سعید قربان برخی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تهران از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام بازدید کردند.
تهرام/9343 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس