35 هزار پرونده در دستگاه قضایی قرچک رسیدگی شد

35 هزار پرونده در دستگاه قضایی قرچک رسیدگی شد


به گزارش ایرنا ، محمدجعفر مرتضائیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایفت دستگاه قضا ، دوری جستن از جریان های سیاسی برای افزایش آسایش جامعه است، تحقق عدالت مهمترین هدفی است که قوه قضائیه آن را دنبال می کند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نیست.
وی گفت: شهرستان قرچک، یکی از شهرستان های مهاجر پذیر استان تهران است که این امر باعث شده تا در برخی از پرونده ها از جمله پرونده های سرقت شاهد تشکیل تعداد زیادی پرونده در آن باشیم به گونه ای که با تشکیل 3 هزار و 545 پرونده سرقت رتبه دوم و 2 هزار و 424 پرونده تصادفات، رتبه سوم استان تهران به این شهرستان تعلق دارد.
وی بیان کرد: سال گذشته 35 هزار پرونده در دستگاه قضایی شهرستان قرچک مورد بررسی قرار گرفت که در مقایسه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، تعداد ورودی پرونده ها ، 2 هزار عدد کاهش یافته است.
مرتضائیان تصریح کرد: سال گذشته 540 پرونده طلاق در دستگاه قضایی قرچک مورد بررسی قرار گرفت که 60 درصد آن به صورت قطعی به نتیجه رسید.
وی با اشاره به مسائل اقتصادی جامعه و افزایش قیمت سکه در بازار گفت: با توجه به افزایش قیمت سکه ، طرح تقسیط پرونده مهریه در دستور کار دستگاه قضایی قرچک قرار دارد.
وی با اشاره به نقش رسانه ها در تحقق عدالت در جامعه گفت : خبرنگاران و اصحاب رسانه وظیفه دارند تا قبل از انتشار هر خبر ، صحت آن را مورد بررسی قرار دهند چرا که ممکن است با انتشار یک خبر نادرست، آبروی یک فرد به خطر افتاده و آرامش جامعه سلب شود.
رئیس دادگستری قرچک بیان کرد: این که برخی از خبرنگاران ، از عدم ارتباط دستگاه قضایی با اصحاب رسانه گلایه می کنند به این دلیل است که این دستگاه تلاش دارد تا با دوری جستن از بازی های سیاسی و رسانه ای ، بر اساس عدالت به دادرسی پرداخته و اسیر حاشیه ها نشود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران با وفای ایشان گفت : شهید بهشتی مظهر عدالت و بهترین الگوی رشادت و جوانمردی است و توانست تا تحولی عظیم و بنیادین در دستگاه قضایی کشور به وجود آورد و امروز نیز جامعه از خدمات ایشان برخوردار است.

**دستگاه ها با عمل به وظایف خود از افزایش پرونده ها در دستگاه قضا جلوگیری کنند
محمدرضا یوسفی فرماندار شهرستان ورامین همچنین امروز در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب ورامین اظهار داشت: کار در دستگاه قضایی بسیار سخت و دشوار است چرا که به هر حال از دو طرفی که در دادگاه حاضر می شوند ، یک نفر ناراضی خارج می شود و این امر اهمیت فعالیت در این قوه را بیش از پیش نشان می دهد.
وی گفت: علاوه بر مشکلات قضاوت بر اساس عدل و قانون، قضات همواره با انبوهی از پرونده های ورودی به دادگاه ها همراه هستند چرا که مردم در هر اختلافی که در جامعه پیش می آید، ملجاء و پناهگاهی به غیر از دستگاه قضا برای خود نمی یابند.
وی تصریح کرد: همه افراد وظیفه دارند تا با رفتارهای قانونی خود ، از ورود دعواها و پرونده ها به دادگاه ها جلوگیری کنند و در این میان دستگاه های اجرایی نیز نقش مهمی ایفا می کنند چرا که اگر این دستگاه ها به وظایف قانونی خود به درستی عمل کنند ، از انباشت پرونده دعاوی در دستگاه قضایی کاسته می شود.
یوسفی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران با وفای ایشان گفت: رفتار شهید بهشتی نه تنها برای کارکنان دستگاه قضایی که برای همه مردم باید به عنوان الگویی جاودان مورد استفاده قرار گیرد ، شهیدی که تمامی زندگی خود را در راه اعتلای ارزش های اسلامی و برپایی عدالت فدای راه اسلام کرد و در این مسیر به شهادت رسید.
رئیس دادگستری شهرستان ورامین نیز در این دیدار گفت : تمامی رفتارهای مسئولان ، به پای نظام مقدس جمهوری اسلامی نوشته می شود بنابراین همه وظیفه دارند برای سربلند نظام ، به تکالیف قانونی خود عمل کنند.
عبادالله میرزایی افزود : مردم به مسئولان به چشم حاکمیت نظام نگاه می کنند و رفتار هر یک از افراد چه خوب و چه بد به پای نظام نوشته می شود بنابراین وحدت رویه در خدمت رسانی به مردم و حفظ وحدت و همدلی میان مسئولان می تواند مردم را آینده نظام امیدوار کند.
وی تصریح کرد: اختلاف میان مسئولان باعث می شود که مردم ضرر کرده و خدمت رسانی به آن ها با مشکل مواجه شود.
اول تا هفتم تیرماه ، هفته قوه قضائیه نام دارد.
قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس