40 خانه ورزش روستایی در استان تهران تجهیز شد

40 خانه ورزش روستایی در استان تهران تجهیز شد


مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران روز شنبه با اعلام این مطلب افزود: طرح تجهیز و ایجاد خانه های ورزش روستایی از ابتدای سال جاری با همکاری دهیاری ها آغاز و با اعتباری بالغ بر 160 میلیون تومان از طریق فدراسیون روستایی و عشایری و اداره کل ورزش و جوانان استان، به بهره برداری رسید.
رضا گل محمدی اظهار داشت: در این خانه های روستایی که مساحتی بالغ بر 50 متر مربع دارند وسایلی از جمله توپ فوتبال، توپ والیبال، یک دستگاه میز پینگ پنگ، یک عدد میز فوتبال دستی، پنج عدد دارت، 20 تخته تشک تاتامی جهت فعالیت ورزشکاران روستایی و کم برخوردار استان تهران قرار گرفته است.
به گفته وی، در حال حاضر یکی از برنامه های ما توسعه ورزش در نقاط محروم و روستایی این استان است تا از این طریق بتوانیم زمینه کشف استعدادها را فراهم کنیم.
گل محمدی ادامه داد: در حال حاضر سرانه ورزش برای شهروندان تهرانی 42 سانتی متر مربع است که تا سال1400 این میزان به 75 سانتیمتر مربع خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه استان تهران هم اکنون با 16 حوزه و شهرستان یکی از نقاط فعال در کشور می باشد خاطر نشان کرد: تهران توانسته به عنوان پیشانی ورزش کشور استعدادها و ورزشکاران زیادی را درخود جای دهد که امیدواریم با تجهیز مناطق محروم و کم برخوردار بتوانیم درمسابقات کشوری و بین المللی مدالهای ارزشمندی را برای این استان به ارمغان آوریم.
حسن داورزنی رئیس هیات ورزش روستایی و عشایری استان تهران نیز در رابطه با تجهیز خانه های ورزشی روستایی گفت: این طرح از سال گذشته در استان تهران آغاز شد که 22 خانه (با اعتبار 66 میلیون تومان) در سال 96 و 40 خانه ورزشی در شهرستانهای استان تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 817 روستا در سطح استان تهران دارای سکنه بوده خاطرنشان کرد: هم اکنون در این روستاها 940 هزار نفر سکونت دارند که یکی از اولویت های این فدراسیون توسعه ورزش روستایی و کشف استعدادهای برتر ورزشی در سایر نقاط استان تهران است.
داورزنی همچنین به آغاز طرح اصلاح ناهنجاری ها و سنجش قامت بانوان روستایی در سطح استان تهران اشاره کرد و گفت: این طرح با همکاری معاونت پژوهشی وزارت ورزش و فدراسیون روستایی و عشایری از اواخر سال گذشته آغاز شده که طرح نهایی آن در روستاهای استان تهران در حال اجرا است.
تهرام/7247/1735//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس