420 کلاس درس در دماوند ساخته می شود

420 کلاس درس در دماوند ساخته می شود


به گزارش ایرنا، مجید صفری روز پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند که با حضور اعضای شورا در سالن جلسات آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد، در خصوص مشکلات مدارس غیر دولتی در سطح شهرستان به خبرنگاران اظهار داشت: مدارس غیردولتی یکی از بازوان مهم آموزشی در کشور است که رفع مشکلات این مدارس را مد نظر قرار دادیم.
وی افزود: 23 مدرسه غیر دولتی در دماوند در حال فعالیت است که این مدارس با مشکلاتی از قبیل بیمه، دارایی، اداره کار و تغییر کاربری مواجه هستند.
وی ادامه داد: مقرر شد کمیته ای تخصصی در شهرستان بدین منظور تشکیل و بررسی های لازم با ارگان های ذیربط انجام شود تابتوان به آموزش و پرورش کمک کنند.
صفری با تاکید بر اینکه 420 کلاس ظرف چهار سال باید ساخته و به آموزش و پرورش تحویل داده شود، بیان کرد: لازم است که به صورت سالانه گزارش ها به استان در خصوص این موضوع ارائه شود و تمامی دستگاه ها و نهادها با عزمی راسخ در تحقق این مهم گام بردارند.
این مقام مسئول در خصوص ایمن نبودن ساختمان یکی از مدارس شهر آبسرد تاکید کرد: اداره نوسازی مدارس چهار سال است که از کنار این موضوع بی تفاوت گذشته، در صورتی که یک تهدید جانی و مالی را برای مدرسه و دانش آموزان به همراه دارد؛ در این جلسه مقرر شد بعد از انجام مکاتبات لازم و اعلام میزان اعتبار، مشکل این موضوع رفع شود.

**352 دانش آموز دماوندی به مناطق دوران دفاع مقدس اعزام می شوند
همچنین سرهنگ دوم پاسدار روح الله عرب، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان دماوند در ادامه این جلسه در خصوص اعزام دانش آموزان باکاروانهای راهیان نور بیان داشت: اعزام کاروانهای راهیان نور به مناطق دفاع مقدس به عنوان بزرگترین حرکت فرهنگی کشور شناخته شده است چراکه موجب انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی با ارزش های دفاع مقدس در بین دانش آموزان می شود.
وی با اشاره به بیانات داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی که دفاع مقدس را به عنوان یک ارزش بر شمردند، افزود: کاروانهای راهیان نور به منظور آشنایی دانش آموزان با مبانی انقلاب اسلامی است و باید بدانیم که دشمن به دنبال تحریف دفاع مقدس است.
این مقام مسئول ادامه داد: امنیت و آسایشی که امروزه در کشور ما حاکم است از برکات و تلاش رزمندگان در دوران دفاع مقدس و در جبهه های حق علیه باطل است.
سرهنگ دوم پاسدار عرب اضافه کرد: دفاع مقدس به عنوان بزرگ ترین دانشگاه برای کشور ما محسوب شده و اردو راهیان نور به منظور حفظ و نگهداری از آن شکل‌گرفته است.
وی در خصوص سهمیه شهرستان دماوند به منظور اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور تصریح کرد: بر اساس سهمیه ابلاغ شده، 352 دانش آموز دوره دهم از شهرستان اعزام می شوند که 220 نفر با پنج دستگاه اتوبوس از شهر دماوند و بخش مرکزی و مابقی با سه دستگاه اتوبوس از بخش رودهن سفر خواهند کرد.
تهرام/7246/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس