450 مصوبه شوراهای برنامه ریزی تهران دربرنامه ششم عملیاتی می شود

450 مصوبه شوراهای برنامه ریزی تهران دربرنامه ششم عملیاتی می شود


به گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با نخبگان، دانشجویان و فعالان اقتصادی استان تهران با تأکید بر کمبود فضاهای آموزشی وسرانه ورزشی ، این امر را ناشی از عدم فهم درست در برنامه ریزی های کلان برای استان دانست و ادامه داد: یکی از شهرستان های استان تهران از داشتن حتی یک تخت بیمارستانی محروم است و این در حالی است که محروم ترین استان های کشور به مراتب وضعیت بهتری دارند.
وی با با بیان این مطلب که برخی صاحب نظران مدلی را که برای توسعه ایران ارائه می‌کنند توسعه‌یافتگی در سطح گروه نخبگان است،یاد آورشد: مراوده نخبگان کشور در هر سطحی با نخبگان سایر کشورها می تواند دستیابی به فرآیند توسعه را تسریع کند.
مقیمی با بیان اینکه اراده تعامل با نخبگان در استانداری تهران و مجموعه ادارات و دستگاه های اجرایی استان وجود دارد خواستار برقراری ارتباطی دوسویه و هوشمند از سوی نخبگان با بدنه اجرایی دولت در استان تهران شد و تصریح کرد: اراده تعامل با نخبگان در استانداری تهران و مجموعه ادارات و دستگاه های اجرایی استان وجود دارد و با آغوش باز پذیرای ایده های نخبگان هستیم.
وی ادامه داد: در سفر درون استانی به شانزده شهرستان با تمامی اقشار از مردم تا نخبگان جلسات مشترک برای دریافت نظرات اصلاحی آنها در اداره شهرستان ها داشتم.
مقیمی استفاده از ظرفیت نخبگان و سمن ها را شیوه ای مطلوب در کاهش تصدی گری دولت برشمرد و اضافه کرد: دولت نمی تواند در همه عرصه ها ورود پیدا کند و استفاده از طرفیت سمن ها راهی درست در دستیابی به حکمرانی خوب که یکی از مؤلفه هایش کاهش تصدی گری دولت می باشد، است.
وی استفاده از جوانان را در مدیریت اجرایی کشور راهی مؤثر در برون رفت از انسداد مدیریتی دانست و تأکید کرد: معتقدم در انتخاب فرمانداران باید از نیروهای جوان استفاده کرد و به شخصه اعتقاد دارم که افراد بالای چهل سال نمی بایست فرماندار شوند.
استاندار تهران با بیان این مطلب که در انتخاب فرمانداران به هیچ عنوان توصیه پذیر نبوده است ادامه داد:ملاک ما در ارتقای مدیران سلسله مراتب اداری و انتخاب براساس شایسته سالاری صرف بوده است .
مقیمی در خاتمه تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را در گرو پایین آوردن قیمت تمام شده کالاها از سوی تولیدکنندگان دانست و افزود: در این فرآیند دولت نقش اثرگذار دارد و اگر نتوانیم موانع بر سر راه تولید را رفع کنیم چرخه تولید تا مصرف دچار اختلال خواهد شد.
تهرام/ 6139 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس