5 هکتار از اراضی کشاورزی کهریزک رفع تصرف شد

5 هکتار از اراضی کشاورزی کهریزک رفع تصرف شد


سید ناصر موسوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عوامل سودجو در حریم شهرداری کهریزک در روستای تبایین و سلمان آباد اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی و دیوار کشی های غیر مجاز کرده بودند که با اخذ مجوز از مقام قضایی این اراضی خلع ید شد.
موسوی با بیان اینکه بیش از 35 مورد برخورد با عاملان ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی اخذ شده است، افزود: این رفع تصرف با حضور مجموعه بخشداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی اقدامات قانونی انجام شد.
وی عنوان کرد: براساس ماده یک قانون اصلاح جلوگیری از تصرف عدوانی، تغیر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است و مسئولان ذیربط وظیفه دارند با هر گونه تخلف برخورد کنند.
معاون امور فنی و عمرانی فرماندار ویژه شهرستان ری ادامه داد: با وجود اینکه مدیریت اراضی کشاورزی بر عهده جهاد کشاورزی است، اما شهرداری ها هم موظفند تا از تخلف تغیر کاربری جلوگیری کنند.
وی تاکید کرد: هر گونه اقدامی اعم از صدور پروانه باید با هماهنگی و اخذ مجوز از سوی جهاد کشاورزی انجام شود و هیچ نوع ساخت و ساز بدون مجوز در اراضی کشاورزی قانونی و پذیرفته نیست.
عملیات رفع تصرف اراضی کهریزک با حضور بخشدار کهریزک، معاون امور فنی و عمرانی فرماندار ویژه شهرستان ری، مدیر جهاد کشاورزی ری، نیروی انتظامی، نماینده دادستان و مجموعه عوامل شهرداری انجام شد
بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران ـ قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله 13 کیلومتری شهرستان ری واقع شده است این منطقه به دلیل اراضی کشاورزی مکان مناسبی برای ویلاسازی است و همواره در تیرراس متخلفان برای ویلاسازی قرار دارد.
روز گذشته نیز 20 بنای غیرمجاز احداث شده در اراضی کشاورزی روستای قلعه نو شهرستان ری با حکم قضایی تخریب شد.
/6003/1970

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس