6 کیلومتر از خط هفت مترو هفته آخر خرداد به بهره برداری می رسد

6 کیلومتر از خط هفت مترو هفته آخر خرداد به بهره برداری می رسد


محسن پورسیدآقایی روز سه شنبه در حاشیه شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: قرار بود بخشی از خط هفت مترو تا آخر اردیبهشت ماه امسال افتتاح شود اما با توجه به مشکلات مالی و وارد کردن برخی تجهیزات از گمرک، بهره برداری از این خط به آخر خرداد ماه موکول شد.
خرداد ماه سال گذشته 22 کیلومتر از 27 کیلومتر خط هفت مترو پایتخت با هفت ایستگاه مسافرگیری در آیینی با حضور محمدباقر قالیباف شهردار سابق به بهره برداری رسید.
افتتاح این خط با اعتراض و واکنش بسیاری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و کارشناسان مواجه شد.
پس از استقرار تیم جدید مدیریت شهری تهران، کمیته ای مسئول رسیدگی به وضعیت ایمنی خط 7 مترو شد که در نهایت براساس نظر این کمیته، فعالیت خط 7 مترو از اوایل آبان ماه سال گذشته برای تجهیز و تامین موارد ایمنی استاندارد و فنی متوقف شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار برخی اخبار درخصوص کارت شناور طرح ترافیک اظهار کرد: شهرداری کارت شناور ندارد و در این زمینه از عدم آگاهی شهروندان سواستفاده شده است.
وی با بیان اینکه اغلب خرید و فروش ها جنبه کلاهبرداری داشته زیرا کارت شناور وجود ندارد خاطرنشان کرد: سازمان ها می توانند روزی یکبار از مجوزهایی که به آنها داده شده استفاده کنند و با توجه به ساعات عبور باید از 13 تا 36 هزارتومان عوارض پرداخت کنند.
معاون سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: سال های گذشته افراد با یک کارت شناور می توانستند، سه بار وارد محدوده طرح ترافیک شوند.
وی درخصوص طرح ترافیک اتحادیه ها گفت: هزینه طرح ترافیک آژانس‌ها نصف هزینه طرح شهروندان است و در موارد معدودی از سهمیه آژانس ها نیز سواستفاده می شود که با همکاری دستگاه های امنیتی، در حال شناسایی این افراد هستیم.
پورسیدآقایی درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی پیرامون رفتن وی از معاونت حمل و نقل و حضور سیادت موسوی در این معاونت تصریح کرد: این مطالب شایعه بوده و حمید و محمود سیادت موسوی دو برادر هستند که بنده از گذشته با حمید سیادت همکاری داشته و این موضوع مربوط به زمان حاضر نیست.
وی درخصوص نحوه توزیع طرح ترافیک خبرنگاران نیز عنوان کرد: تاکنون به 2 هزار نفر از خبرنگاران طرح ترافیک داده‌ شده و براساس سهمیه و موارد مشخص شده، طرح‌ها توزیع شده است.
معاون شهردار تهران اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 27 هزار پرونده جانباز بالای 25 درصد داریم که در نهایت توانستیم به 10 هزار نفر از آنها طرح ترافیک بدهیم؛ بنابراین محدودیت برای تمامی مشاغل بوده است.
وی اضافه کرد: به خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکردند کارت حمل و نقل عمومی به مبلغ 350 هزار تومان برای یکسال داده می شود.
تهرام/9353 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس