65 میلیارد ریال برای بازسازی خطوط برق ری نیاز است

65 میلیارد ریال برای بازسازی خطوط برق ری نیاز است


داود رحیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این دکل‌ها و ولتاژ آن‌ها زمانی که فاصله‌ شان با خانه‌های مسکونی کم باشد، مشکل‌آفرین هستند، به ‌ویژه در زمان بارانی بودن هوا که صدای ویز ویز این دکل‌های شنیده می‌شود.
وی تصریح کرد: تاثیر این امواج بر اعصاب، پاره شدن سیم‌ های آن براثر عواملی مثل رعد و برق، حوادث برق گرفتگی و خسارت به شبکه توزیع برق از دیگر خطرات برای ساختمان‌های محدوده این خطوط محسوب می شود.
وی اضافه کرد: 2 کیلومتر از این خطوط فشار قوی برق در محدوده جاده نظامی شهرری با هزینه 50 میلیارد ریال آزادسازی و کانال گذاری شده است و 400 انشعاب قانونی نیز در این محدوده واگذار شد.
مدیر شرکت توزیع نیروی برق شهرستان ری گفت: هم اکنون سه و نیم کیلومتر دیگر از این خطوط شبکه باقی مانده است که 65 میلیارد ریال برای بازسازی آن نیاز است.
وی ادامه داد: شهرداری و شرکت برق منطقه ای استان به عنوان متولیان ساماندهی این خطوط باید چاره اندیشی کنند و این مناطق را آزاد کنند.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو متولی تولید، انتقال و توزیع برق است، گفت: شرکت توزیع نیروی برق شهرستان ری تنها وظیفه انتقال و توزیع خطوط 20 کیلو ولت به پایین را بر عهده دارد، این در حالی است که این کابل های فشار قوی 63 و 230 کیلو ولت است.
شهرستان ری 299 هزار مشترک برق در شهرهای ری، کهریزک، حسن آباد و خاوران دارد که از این میان 216 هزار مشترک خانگی، 20 هزار و 280 مشترک عمومی، هزار و 203 مشترک کشاورزی، هشت هزار و 855 مشترک صنعتی، 50 هزار و 855 مشترک تجاری و سه هزار و 116 کنتور روشنایی معابر عمومی دارد.
6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس