80 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در دماوند افتتاح می شود

80 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در دماوند افتتاح می شود


مجید صفری روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با اشاره به پروژه های قابل افتتاح در شهرستان توسط نهادهایی چون شهرداری ها، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان اظهار داشت: افتتاح این پروژه ها موجب اشتغالزایی برای 254 نفر می شود.
وی با اشاره به افزایش 30 درصدی تعداد پروژه‌های هفته دولت سال جاری، بیان کرد: علاوه بر افزایش تعداد پروژه‌های هفته دولت نسبت به سال گذشته، حجم ریالی آن نیز دو برابر شده است.
این مقام مسئول عمده این پروژه ها مربوط به حوزه خدماتی و عمرانی شرکت آبفای شرق تهران، منطقه برق دماوند، اداره صنعت، بنیاد مسکن، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آموزش و پرورش، شهرداری‌ها و، میراث فرهنگی دماوند است.
فرماندار شهرستان دماوند مهم ترین پروژه های قابل افتتاح را فاز نخست بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند، افتتاح فاز نخست کشتارگاه دماوند، افتتاح فاز نخست جاده کمربندی غربی دماوند، گازرسانی به روستاهای سرخده و مغانک و… دانست و گفت: دو پروژه کلنگ‌‌زنی آغاز عملیات اجرایی طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب و افتتاح بخشی از مجموعه گردشگری شهرک آویشن را در دستور کار قرار داده ایم که احتمالاً به تأخیر بیفتد، اما تمام تلاش داریم به هفته دولت برسانیم.
**سند توسعه شهرستان تنها راه درمان مشکلات دماوند است
فرماندار دماوند اظهار داشت: بر اساس سر شماری سال 95 شهرستان دماوند 3 درصد در بخش خانوار و 4.5درصد در بخش جمعیت رشد داشته و این نشان می دهد شهرستان مهاجر پذیر شده و همین امر در صورت نبود زیرساخت های کافی مشکلاتی را برای منطقه ایجاد می کند.
وی ادامه داد: مهاجر پذیری شهرستان موجب افزایش ساخت و سازها شده و همین امر علاوه بر بحرانی شدن منطقه، مشکلاتی را برای چاه های آب ایجاد کرده است؛ افت چاه های آب ما بالای 80 تا 90 متر شده و به سطح آهکی رسیده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید دماوند را حفظ می کردیم، گفت: امروز نباید در ایام تعطیل شاهد این میزان ترافیک در معابر داخلی و خارجی باشیم ولی به دلیل نداشتن برنامه ریزی صحیح امروز با این مشکلات روبرو هستیم.
وی به سند توسعه شهرستان اشاره کرد و گفت: این سند، دستگاه ها را مکلف می کند تا با داشتن برنامه 5 ساله، جهت توسعه شهرستان گام بردارند و با تغییر مدیریت نهادها و ادارات، مدیران سلیقه ای عمل نکنند.
فرماندار شهرستان دماوند به تلاش های صورت گرفته در حوزه امنیت شهرستان و کاهش سرقت ها، کمترین قطعی آب و برق و با وجود کمبود آب منطقه، در دستور کار قرار دادن خط ریلی تهران پردیس به دماوند، کاهش آمار شکایت از ادارات و تقویت حوزه اجتماعی اشاره کرد.
هفته دولت از هشتم شهریور آغاز می شود.
شهرستان دماوند در شرق استان تهران واقع شده و دارای دو بخش مرکزی و بخش رودهن است؛ شهر های آبعلی، رودهن، کیلان و آبسرد از مهمترین شهرهای این شهرستان است.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس